چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

تکمیل زنجیره تولید فولاد با طرح توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب

Screenshot ۲۰۲۱۰۱۲۳ ۱۰۱۴۱۲ WhatsApp 400x280 1 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار کرد:‌ طرح توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب، یکی از طرح‌های صنعتی و مهم استان آذربایجان شرقی است که عملیات اجرایی آن با هدف تکمیل زنجیره تولید فولاد در قالب چهار طرح مجزا انجام می‌شود و نقش مهمی در ایجاد اشتغال در این استان دارد.

به گزارش اخبار بناب به نقل از نبض بازار؛ سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز در گفت وگو با نبض بازار خاطرنشان کرد: در استان آذربایجان شرقی زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم است و فولاد، خودرو و نیرو از صنایع مهمی هستند که زمینه جلب و جذب سرمایه‌گذاری را دارند و مجلس نیز از سرمایه‌گذاری‌هایی از این دست حمایت می‌کند.

وی ادامه داد:‌ از شاخص‌های مهم توسعه‌ای در استان‌ها حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است تا بخش خصوصی بتواند نسبت به برنامه‌های توسعه‌ای خود اقدام کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به بازدید نمایندگان آذربایجان شرقی از مجتمع فولاد بناب خاطرنشان کرد:‌  طرح‌های توسعه‌ای این مجتمع توسط بخش خصوصی در حال انجام است و می‌تواند دستاوردهای مثبت اقتصادی برای این استان به همراه داشته باشد.

وی اظهار کرد:‌ توازن بودجه‌ای در میان استان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و موجب می‌شود تا زمینه ایجاد اشتغال در همه استان‌ها فراهم شود. بودجه متوازن باید براساس محرومیت‌ استان‌ها، میزان بیکاری، درآمدهای استانی و سایر مولفه‌ها در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین نقشه راه توسعه استان‌ها است،‌عنوان کرد:‌ متاسفانه در مقام عمل این اتفاق حاصل نمی‌شود و لابی‌ها موجب می‌شود تا بودجه در عمل متوازن بسته نشود و سهم برخی از استان‌ها از پروژه‌های ملی بیشتر از سایر استانها است.

نماینده مردم تبریز در مجلس خاطرنشان کرد:‌ در استان آذربایجان شرقی نیز با وجود ظرفیت‌های مهم و پتانسیل‌هایی که این استان دارد بودجه متناسب اختصاص نیافته است و در سال جاری نیز رشد بودجه استان آذربایجان شرقی از رشد بودجه سایر استان‌ها کمتر بوده است.

وی ادامه داد: تعداد پروژه‌های ملی در برخی از استان‌های برخوردار بیشتر است البته در استان ما پروژه‌های ملی مانند پروژه انتقال آب، کنترل آبهای مرزی و انتقال آب به دریاچه ارومیه از این پروژه‌های ملی است که بودجه آن به استان آذربایجان شرقی اختصاص می‌یابد.

http://www.akhbarbonab.ir/2244/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

13981212195347680198304310 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

تصمیم شورای شهر بناب برای شهرک ولیعصر بعد از ۲۷ سال/ تصویب شهرک ولیعصر به عنوان شهرک مستقل

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب: بر اساس گزارش و تلاش هیات امنای شهرک ولیعصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 5 =


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/akhbarbo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219