دوشنبه 1 مرداد 1403

رویکرد دولت سیزدهم مردم محوری است/ این دولت باید مسئولین مردمی داشته باشد

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش اخبار بناب؛ رضا لعلی در جلسه شورای اداری شهرستان بناب با اشاره به سالروز حادثه غم بار ۱۲ تیر سال ۶۷ و شلیک ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران که موجب شهادت ۲۹۱ نفر از هوطنانمان شد، گفت: دشمن ذات پلید خود را در این واقعه بخوبی نشان داد و بدتر اینکه به عوامل این جنایت توسط دولت آمریکا مدال افتخار داده شد.

وی افزود: این حادثه بخوبی بیان گر این است که هدف دشمنان نظام جمهوری اسلامی صرفا نظام، روحانیت، سپاه و … نبوده بلکه هدف دشمان خود مردم هستند.

 وی در همین رابطه گفت: در زمان بحران کرونا دشمن ورود دارو و واکسن را به کشور تحریم کرد درحالیکه اگر دشمن با مردم ما مشکل نداشت هیچگاه دست به تحریم دارویی نمی زد.

مقام عالی دولت در شهرستان بناب با اشاره به سفر رئیس جمهور محترم به استان آذربایجان شرقی و مصوبات این سفر و تخصیص اعتبارات لازم به شهرستان بناب گفت: مسئولین باید پیگیر مصوبات و جذب اعتبارات تخصیص یافته در حوزه خود باشند.

وی با تاکید بر ضرورت ارتباط بی واسطه مسئولین با مردم بمنظور قرارگیری در جریان مسائل و مشکلات مردم، گفت: رویکرد دولت سیزدهم مردم محوری است.

 وی همچنین ضمن تاکید بر ضرورت تکریم ارباب رجوع و برخورد مناسب با مردم در ادارات از مسئولین خواست تا در ویترین ادارات افرادی حضور داشته باشند که با زبانی نرم و خوش با مردم صحبت می کنند و شنوای مشکلات مردم هستند.

فرماندار بناب با بیان اینکه حضور مسئولین ادارات در مراسم دینی و مذهبی باید بیش از آنچه که هست باشد گفت: مسئولین خصوصا در نماز جمعه شرکت فعال داشته باشند.

رضا لعلی در مورد طرح عفاف و حجاب هم گفت: هرگونه طرح و برنامه ای در این مورد ابتدا باید در ادارات و توسط خود مسئولین رعایت گردد.

 وی مسئولین ادارات را نمایندگان نظام دانست و افزود: مسئولین باید نسبت به پوشش خانواده های خود هم حساس باشند بگونه ای که پوشش آن ها باید در طراز نظام جمهوری اسلامی باشد.

رئیس شورای اداری شهرستان بناب گفت بانک ها لازم است از مصوبات دولت و بانک مرکزی در اعطای تسهیلات تبعیت کنند.

 وی با تاکید بر ضرورت پرهیز از برخوردهای دوگانه با مردم در ادارات گفت: نمی شود کسی در اداره ای مشکلی داشته باشد و حل نشود و مشکل مشابه یک شخص دیگر در همان اداره حل شود لذا لازم است با مشکلات همه مردم با یک شکل روبرو شد.

 وی همچنین از نصب و راه اندازی دستگاه های جدید پوز برای خرید نان در نانوایی ها خبر داد و گفت طرح جدید یارانه نان که از ماه های آینده اجرا خواهد شد به واحدهای های نانوایی داده می شود و واحدهایی که کیفیت پخت نان آن ها بهتر باشد سود بیشتری خواهند کرد.

فرماندار شهرستان بناب در این جلسه از اجرای عملیات روکش آسفالت محور عجبشیر – بناب خبر داد و گفت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته راه روستایی بسیاری از روستاهای شهرستان آسفالت شده و اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان در حوزه آسفالت تخصیص یافته که در نوع خود بی سابقه است.

 وی از اخذ بیش از ۵۰۰ تن قیر رایگان برای آسفالت محلات شهر از محل ستاد باز آفرینی شهری با پیگیری و هماهنگی نماینده محترم شهرستان خبر داد و گفت: بر اساس مصوبات صورت گرفته آسفالت صرفا در محلات هدفی انجام خواهد شد که توسط ستاد بازآفرینی شهری تعیین شده است.

لعلی با بیان اینکه قطع انشعابات (آب، برق، گاز و …) دستگاه های اجرایی ، ادارات، مدارس، دانشگاه ها تنها در صورت هماهنگی با فرمانداری امکان پذیر است گفت: در غیر اینصورت با مسئولین متخلف دستگاه مربوطه برخورد خواهد شد.

ضرورت کنترل مصرف آب و برق در ادارات باتوجه به قرارگیری در روزهای پیک مصرف، ضرورت افزایش بازرسی‌ها و نظارت بر بازار ، ضرورت استفاده دستگاه های اجرایی از شبکه دولت در مکاتبات اداری و … از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد تاکید فرماندار شهرستان بناب قرار گرفت.

وی همچنین از برگزاری میز خدمت فرمانداری در روزهای سشنبه هر هفته خبر داد و تاکید کرد دستگاه هایی که روز جمعه در محل نماز جمعه حاضر می شوند روزهای سشنبه به منظور پاسخگویی و پیگیری مشکلات مردم در محل فرمانداری حاضر باشند.

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

Untitled 2 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

صدای شهروند و تشکر از رئیس اداره برق شهرستان بناب

شهروندی با ارسال پیامی از خدمات اداره برق شهرستان بناب قدردانی کرد. به گزارش پایگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =