ساخت خوابگاه از اولویت های مهم وزارت علوم برای دانشگاه بناب است/ تکمیل استادیوم و کمربندی شرقی از اولویت های بسیار مهم دولت برای شهرستان بناب است

index45غ4غ5ص - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ وزیر علوم در جمع نخبگان حوزوی و دانشگاهی شهرستان بناب با بیان اینکه امنیت و هستی امروز خود را مدیون خون شهدا هستیم گفت: در حال حاضر نیز تعداد بسیار زیادی از جوانان این مرز و بوم در داخل و خارج از کشور در حال مبارزه با دشمنان و ایجاد امنیت برای ما هستند.

محمد علی زلفی گل با اشاره به جایگاه مهم و ارزنده علم در توسعه و پیشرفت هر کشور گفت: تمام حوزه ها از صنعت کشاورزی و سایر حوزه های مهم با تکیه بر علم توسعه و پیشرفت یافته اند و اگر علم رشد پیدا کند سایر حوزه ها و صنایع نیز رشد و جامعه پیشرفت خواهد کرد.

وی افزود: اگر می خواهیم ایجاد اشتغال داشته باشیم و از خام‌فروشی منابع مهم از جمله نفت جلوگیری کنیم می‌بایست در علم سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم چرا که اکثر مشکلات کشورمان از توسعه علم حل خواهد شد و از همین طریق می توانیم برای نسل های آینده نیز منابع و انرژی های فسیلی را نگه داریم.

وی با اشاره به برخی از کمبود ها از جمله نبود خوابگاه دانشجویی کمبود آزمایشگاه‌ها، مواد اولیه و سایر مسائل علمی برای دانشجویان و نخبگان کشور گفت: وقتی ما با چنین مشکلاتی همچنان دست و پنجه نرم می‌کنیم نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که علم را توسعه یافته و موجب آبادانی کشور باشیم و قطعا در این زمینه مشکل داریم.

وزیر علوم با اشاره به اینکه تامین اعتبارات و تخصیص آن از وظایف مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه است، گفت: بنده به عنوان یک مدیر توانایی برای تخصیص اعتبار در حوزه‌های مختلف ندارم و به نوعی دست و بال امثال بنده بسته بوده و تنها در موارد بسیار کوچک می توانیم تاثیر گذار باشیم و این نشان می دهد که در کشور ما برای علم و پژوهش ارزشی چندانی قائل نیست.

محمدعلی زلفی گل خاطر نشان کرد: در کشورهای توسعه یافته برای علم و پژوهش چک سفید امضا می دهند اما این در حالی است که در کشور ما از محل اعتبارات بودجه و درآمد های ناخالص ۲ درصد برای علم و پژوهش تخصیص می یابد که آخر سر حداکثر نیم درصد این اعتبارات محقق می‌شود و این نشان می‌دهد که ارزش چندانی برای علم و پژوهش قائل نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه تمامی مشکلات و مطالبات مردم بناب را به دولت انتقال و آنها را پیگیری خواهم کرد گفت: قطعاً با کمک مسئولان شهرستان به خصوص نماینده مردم بناب بسیاری از مشکلات از جمله اعتبارات برای ورزشگاه ۱۵ هزار نفری، کمربندی شرقی و ساخت خوابگاه دانشجویی محقق خواهد شد.

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

1401070308094543026149134 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

فراخوان های صادرشده برای اغتشاش در بناب با بی اعتنایی مردم مواجه شد

فراخوان‌های صادر شده برای اغتشاش در بناب با بی اعتنایی مردم مواجه شد. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 14 =


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/akhbarbo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279