شهرستان بناب از کمبود کتابخانه رنج می برد

فرماندار بناب با بیان اینکه این شهرستان از کمبود کتابخانه رنج می برد، گفت: سرمایه گذاری در حوزه کتاب و کتابخوانی باعث ماندگاری و جاودانگی انسان ها می‌شود.

شهرستان بناب از کمبود کتابخانه رنج می برد

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب به نقل از مهر؛ رضا لعلی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی برگزار شد، با بیان اینکه رویکرد دولت هزینه کرد در بخش‌های فرهنگی و هنری است؛ افزود: سال آینده در کمیته برنامه ریزی ردیفی برای توسعه کتابخانه های عمومی شهرستان ایجاد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بناب با داشتن بیش از ۴۵۰ واحد فعال تولیدی سهم بسزایی در رونق تولید و چرخه اقتصادی استان دارد؛ تصریح کرد: متأسفانه در حوزه فرهنگی و هنری آن گونه که شایسته نام بناب است، کار نشده است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بناب خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳ کتابخانه عمومی شهری و روستایی در شهرستان بناب وجود دارد که این کتابخانه ها از لحاظ فضا از جمله قرائت خانه و حتی مخازن کتاب از شرایط مطلوبی برخوردار نیستند و علاقمندان به مطالعه و کتابخوانی با مشکل مواجه هستند.

لعلی در ادامه جلب مشارکت خیرین در ساخت کتابخانه ها را یک ضرورت دانست و گفت: سرمایه گذاری در بخش کتاب و کتابخوانی باعث ماندگاری و جاودانگی انسان‌ها می‌شود به گونه‌ای که مقام معظم رهبری در این خصوص می‌فرمایند تمام رجال بزرگ تاریخ بشری از طریق کتاب جاودانه شده اند.

اخبار بناب/روبیکاhttps://rubika.ir/akhbarbonab
اخبار بناب/ایتا http://eitaa.com/akhbarbonab

اخبار بناب /سروش splus.ir/akhbarbonab
اخبار بناب/تلگرام @akhbare_bonab
اخبار بناب اینستاگرام
instagram.com/akhbarbonab1399

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»
احداث کتابخانه مرکزی در بناب جزو برنامه‌های شورا و شهرداری است

همچنین ببینید

TGGvrb07tziU - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

تکذیب برخورد قومیتی با جمع‌آوری البسه کردی در بناب

شهردار بناب گفت: برخورد قومیتی با جمع‌آوری البسه کردی در بناب صحت ندارد. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =