پنج‌شنبه 10 خرداد 1403

رژیم صهیونیستی چون نتوانست مقاومت را زمین‌گیر کند کودک‌کشی کرد

رئیس‌جمهور، گفت: رژیم صهیونیستی نتوانسته به اهدافش برسد؛‌ آن‌ها می‌خواستند مقاومت را زمین‌گیر کنند که نتوانستند، پس رو به کودک‌کشی و تخریب خانه‌ها آوردند که اوج استیصال است.

مقاومت

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در گردهمایی سراسری مسئولین بسیج دانشجویی و طلاب بسیجی، گفت: در روز دوم آذر ماه پیام الهام‌بخش امام عزیزمان برای بسیج و تشکل بسیجی صادر شد. آنچه که از پیام امام استفاده می‌شود و از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان لشکر مخلص خدا معرفی شده است.

وی افزود: بسیج مدرسه عشق ،مکتب شاهدان و شهیدان، معراج پاک اندیشه اسلامی، مکتب انسان‌ساز، که عاشقان و دلدادگان را پرورش می‌دهد و آن‌ها را برای انجام مأموریت خطیر خودسازی و جامعه‌سازی قرآنی، بسیج می‌کند.

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: شناخت بسیج برای نسل‌ها بسیار مهم است. بدانیم بسیج یک سازمان، نهاد، رسته، حزب و یک تخصص خاص نیست، بسیج یک جریان سیاسی خاص نیست، بسیج به گستردگی همه مردم و آنانی که دغدغه انقلاب و ارزش‌های اسلامی و دغدغه شکل‌گیری تمدن اسلامی را دارند، است.

هدف بسیج حق‌گرایی و حق‌خواهی است

وی بیان کرد: بسیج را به گستردگی همه اقشار، گویش‌ها، اقوام و همه ملت ببینیم، یا به عبارت دقیق در همه امت ببینیم. مجموعه‌ای معتقد به خدا و ارزش‌های الهی که اندیشه و تفکرشان با هم است، دارای یک هدف هستند. هدف آن‌ها حق‌گرایی و حق‌خواهی است. هدفشان اجرای عدالت اقتصادی و فرهنگی و شکل دادن امت اسلامی است.

رئیس‌جمهور گفت: بسیج موانع را می‌شناسد و تلاشش برداشتن موانع است، در این مسیر توکل به خدا و اعتماد به نفس و اعتماد به داشته‌های امت است و در این امت، امام مقتدا هم دیده می‌شود.

وی اظهار کرد: در این حرکت نگاهمان به همه ملت‌ است که جامعه‌ای آمر به معروف و ناهی از منکر با اراده و تصمیم پولادین برای کنار زدن موانع در حال حرکت و دارای مقصد شکل دادن تمدنی به نام دین و ارزش‌های الهی است که این حرکت را، امام خمینی رحمت‌الله بر باور گرفته از آیات الهی و سنت نبوی وسیله امامان و پیشوایان گذاشتند.

رئیس‌جمهور افزود: در این پیامی که حضرت امام در دوم آذر ماه صادر کردند، می‌توان نگاه بلند ایشان را کاملا دید، گویا امام این روزها و نیاز به بسیج و تفکر، گفتمان بسیجی را می‌دیدند.

وی ادامه داد: آن روزی که امام خمینی پرچم انقلاب شکوهمند اسلامی را برافراشتند، ملت گرد ایشان جمع شدند، به قصد آنکه موانع را از پیش پای حرکت امت بردارند. حکومت ستم‌شاهی و استعمار آمریکایی و غربی مانع بود. با قصد مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی به رهبری امام مردم حرکت کردند و خون بر شمشیر پیروز شد.

بسیج

وی اضافه کرد: مردم در آن زمان می دانستند که هر نهضت و هرحرکتی که می خواهد بنا شود، باید به کشور یا قدرتی متکی باشد یا خود باید دارای جایگاهی باشد و  همه خیزش ها و نهضت ها قبل از انقلاب وابستگان به شرق و غرب بوده و هستند و اولین خیزشی که نه شرقی و نه عربی را اعلام کرد نهضت اسلامی به رهبری امام (ره) بود و تا امروز پای این شعار ایستاده ایم. تفکر بسیج موجب یک تحول در مبارزه با رژیم صهیونیستی شد

رئیس جمهور با بیان اینکه امام فرمودند می خواهیم آنگونه زندگی کنیم که متکی به شرق وغرب نباشیم  و مستقل و آزاد باشیم، گفت: در نهایت حاکمیتی مبتنی بر دین و آموزش های دینی شکل گرفت.

آیت الله رئیسی بیان کرد: این نگاه، تمدن جدیدی را در دنیا نوید می داد و این تمدن نُوین به رهبری امام (ره) آغاز شد.

رئیس جمهور اظهار داشت: رهبر انقلاب بارها در هدایت های حکیمانه خود فرمودند که بسیج یک‌ گفتمان، یک تفکر و اندیشه است.

آبت الله رئیسی افزود: سال ها سازمان های آزادی بخش برای رهایی قدس شریف گرد میزهای خود با قراردادهایی از جمله اسلو و شرم الشیخ می خواستند پیش روند ولی بعد از انقلاب اسلامی، تفکر بسیج موجب یک تحول در مبارزه با رژیم صهیونیستی شد.

به گفته وی جریان‌ مقاومت در جنوب لبنان با الهام از امام (ره) و انقلاب اسلامی اولین هسته مقاومت را در این منطقه شکل دادند و یک حرکت جدید علیه رژیم صهیونیستی شکل گرفت و اولین بار از رادیو شنیدیم که اسرائیل، مدعی از نیل تا فرات، از جنوب لبنان عقب نشینی کرد.

رئیس جمهور بیان داشت: تشکل حزب الله و هسته مقاومت با الهام از انقلاب اسلامی بدون اتکای شرق و غرب شکل گرفت.

 اگر کمک آمریکا نبود دیگر چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود نداشت

آیت الله رئیسی افزود: رژیم‌ صهیونیستی در طوفان الاقصی شکست امنیتی، اطلاعاتی و نظامی خورد و اسرائیل با این عملیات فروریخت. این از زبان رسانه های جهان اسلامی نیست بلکه از لسان سران استکبار در جهان است که اعلام کردند اسرائیل فروریخته است و این را بر زبان آوردند و اگر کمک آمریکا، استکبار و کشور های غربی نبود دیگر چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود نداشت. 

وی خاطرنشان کرد: جریان مقاومت، ایستادگی ایمان در مقابل استکبار است. مقابله شرافت در مقابل شرارت است، مقابله نیروهایی معتقد به خدا، معاد و معتقد به قرآن و پیامبر (ص) است، انسان های با اراده و تصمیم پولادین در مقابل استکبار. این همان روحیه و حرکت بسیجی است.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در گردهمایی سراسری مسئولان بسیج دانشجویی و طلاب بسیجی، داعش را دست ساخته آمریکایی ها دانست و گفت: با همین روحیه بسیجی جریان فاطمیون، زینبون و حیدریون تشکیل شد. 

آیت الله رئیسی افزود: تفکر بسیجی، جهادی و هسته مقاومت با اراده الهی و اخلاص امام راحل و شهدای انقلاب صادر شده و همین اندیشه یمن را روی پای خود نگه داشته است.

وی یادآورشد: نیروی مقاومت در منطقه در مقابل جریان تکفیری با همین روحیه پیروز شد و به تعبیر بلند رهبری دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.

رئیس جمهور ادامه داد: در پاسخ به خبرنگار cnn مطرح کردم که هرکجا جریان مقاومت در مقابل نیروی آمریکایی و طرفدارانش بوده آنجا تبدیل به عرصه پیروزی مقاومت شده است.

فلسطین پیروز میدان است

9870 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

آیت الله رئیسی بیان داشت: اکنون که آتش‌ بس اعلام شده، به خوبی می توان تحلیل کرد که به یقین فلسطین پیروز میدان است.

وی خاطرنشان کرد: مگر رژیم صهیونیستی اعلام نکرد می خواهد غزه را تصرف کند، و بعد اعلام کرد به دنبال ضربه زدن به حماس و جهاد اسلامی است، آیا توانست؟ 

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی جز نفرت جهانی هیچ چیزی نتوانست در این عملیات برای خود به ارمغان آورد، گفت: امروز همه مردم جهان با هر دین و آیینی از رژیم صهیونیستی و حامیانش در راس آن‌ها آمریکا نفرت دارند و این تنفر به برکت خون مطهر شهدا و کودکان غزه ایجاد شده است. 

آیت الله رئیسی ادامه داد: رژیم صهیونیستی نتوانسته به اهدافش برسد می‌خواستند مقاومت را زمین‌گیر کنند که نتوانستند، استیصال رژیم صهیونیستی او را در مقابل زنان و کودکان قرار داد و رو به کودک‌کشی و تخریب خانه‌ها آورد که این‌ نهایت استیصال است. 

دست انتقام الهی بیرون خواهد آمد و به حکومت جعلی اسرائیل خاتمه خواهد داد

وی خطاب به رژیم اشغالگر صهیونیستی اظهار داشت: دنیا از شما متنفر است و تردید نداریم از شهادت این کودکان، دست انتقام الهی بیرون خواهد آمد و به حکومت جعلی اسرائیل خاتمه داده و تمام حامیانش در دنیا را رسوا خواهد کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه بسیج یک تفکر، گفتمان، روحیه و احساس مسئولیت نسبت به امروز و آینده است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر و گسترش همه خوبی ها در آینده است.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: به تعبیر روایات، جامعه ای که امر به معروف و نهی از منکر نکند، جامعه ای مرده است.

جامعه زنده با روحیه بسیجی هرکجا باشد تحول ایجاد می‌کند

وی تاکید کرد: جامعه زنده با روحیه بسیجی هرکجا باشد تحول ایجاد می‌کند زیرا تفکر امام راحل، تفکر بسیجی بود و فرمانده معظم کل قوا امروز در راس بسیج و دارای روحیه و اندیشه تحولی و تفکر و امام و مقتدای بصیرت آفرین ماست‌. 

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اگر بسیجی طلبه باشد و طلبه بسیجی باشد در هر کوی و برزنی تحول ایجاد می کند، افزود: دانشجوی بسیجی به هر عرصه ای وارد شود نگاه تحولی رقم‌می زند.

آیت الله رئیسی اظهار داشت: تفکر بسیجی در سازندگی تحولات خوبی رقم زد و کارهای بسیاری در شهر و روستا انجام شد.

وی با بیان اینکه در سیل زلزله و بسیاری از مشکلات طبیعی و دفاع مقدس، تفکر بسیجی و حضور طلاب و دانشجوها تحول عظیمی بوجود آورد، گفت: تفکر بسیجی در همه عرصه ها و دوران ها ظهور و بروز یافته است.

تفکر بسیجی برای کشور نجات‌بخش است

رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز بیش از هر زمان دیگری به تفکر پاک بسیجی در کشور نیاز داریم، این تفکر برای کشور نجات‌بخش است.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: امروز اگر در مسائل اقتصادی و اجتماعی مشکل داریم؛ می‌توان با کمک گرفتن از تفکر بسیجی مشکل را حل کرد.

وی خاطرنشان کرد: تفکر بسیجی در سازمان‌ها و ادارات می‌تواند فساد اداری را از بین ببرد و نظام اداری کشور را سالم کرده و سالم نگه دارد.

#مقاومت

منبع/ فارس

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

Capture - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

فیلم معضل معتادی و تکدی گری و کارتن خوابی در شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ معضل معتادی و تکدی گری و کارتن خوابی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + پانزده =