سه‌شنبه 14 آذر 1402

وجود بیش از ۸۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در حوضه دریاچه ارومیه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۸۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در سه استان واقع در حوضه دریاچه ارومیه حفر شده است که نشان دهنده عدم نظارت دقیق در این زمینه است.

وجود بیش از ۸۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در حوضه دریاچه ارومیه

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب به نقل از ایسنا؛ تراب محمدی در نشست سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست استان، با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در آگاهی رسانی به مردم، از آن‌ها خواست وضعیت دریاچه ارومیه را به خوبی تبیین کنند. 

وی افزود: مسئولان و مردم باید در احیای دریاچه ارومیه همراه هم باشند و سازمان‌های مردم نهاد نیز در فرهنگ سازی برای تحقق این همراهی نقش موثری دارد.
 
وی افزود: سازمان‌های مردم نهاد باید متکی به پژوهش‌های علمی تاییدشده درخصوص وضعیت دریاچه ارومیه اظهار نظر کنند و با ارائه راهکار به مسئولان کمک کنند تا وضعیت دریاچه بهبود یابد.
 
رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز در این جلسه گفت: تحقیق و تفحص یکی از ابزارهای مجلس برای مطالبه گری است نه مچ گیری.
 
روح الله متفکر آزاد گفت: موضوع دریاچه ارومیه یک موضوع ملی و فراملی است و فارغ از نتیجه تحقیق و تفحص، سیر احیای دریاچه که متاسفانه از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ متوقف شده بود، باید ادامه یابد.
 
وی افزود: موضوع دریاچه ارومیه به همه مردم و مسئولان مربوط است و سازمان‌های مردم نهاد باید در این راستا فرهنگ سازی کنند.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری، در ادامه این جلسه نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود درخصوص وضعیت دریاچه ارومیه پرداختند.

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

index 3 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

استخدام شرکت سهند سیلیس تبریز (شهرستان بناب)

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ شرکت سهند سیلیس تبریز جهت تکمیل کادر خود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شش =