چهارشنبه 9 آذر 1401

قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت غیرکارشناسی بوده و در مجلس پیگیری می‌شود

13991105000169 Test PhotoN - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت تصمیم این شورا مبنی بر افزایش 8 درصدی قیمت خودرو تا پایان شهریور ماه سال جاری را نادرست خواند و گفت: این مصوبه بر خلاف منافع خودروسازان و مصرف‌کنندگان بوده و در مجلس تحت پیگیری قرار خواهد گرفت.

به گزارش اخبار بناب/ محمد باقری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص مصوبه شورای رقابت مبنی بر افزایش 8.2 درصدی قیمت محصولات ایران خودرو و افزایش 8.9 درصدی محصولات سایپا تا پایان شهریور ماه سال جاری اظهار داشت: عدم بازنگری قیمت محصولات خودروسازان برای سه ماهه زمستان از سوی شورای رقابت، بر خلاف قانونی بوده که خودشان وضع کرده بودند، این موضوع در مجلس در حال پیگیری است.

وی افزود: علت اینکه شورای رقابت از مواضع خود مبنی بر افزایش هر سه ماه یک بار قیمت خودرو عدول کردند، چه بوده است. اگر این شورا، در حوزه تعیین قیمت خودرو از اصول علمی تبعیت می‌کند و افزایش قیمت خودرو را منطبق با واقعیات علمی می‌داند، قیمت خودرو برای سه ماهه زمستان و در هر فصل می‌بایست مورد بازنگری قرار می‌گرفت.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر می‌رسد، روند قیمت‌گذاری در این شورا بر مبنای یک کار کارشناسی دقیق صورت نمی‌گیرد.

باقری با بیان اینکه عرضه و تقاضا می‌بایست قیمت خودرو را مشخص کند، تصریح کرد: تعیین قیمت‌های تکلیفی برای خودرو و همچنین مواد اولیه نظیر فولاد، صحیح نیست و این موضوع که دولت‌ها در حوزه قیمت‌گذاری برای انواع کالاها ورود کنند و مصرف‌کنندگان را ملزم به خرید با قیمت‌های تعیین شده نمایند، در دنیا منسوخ شده است.

وی در ادامه تصمیم شورای رقابت مبنی بر افزایش 8 درصدی قیمت خودرو تا پایان شهریور ماه سال جاری را نادرست خواند و تاکید کرد: مصوبه اخیر شورای رقابت بر خلاف منافع خودروسازان و مصرف‌کنندگان است و این موضوع را در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برای ساماندهی محصولات انحصاری نظیر خودرو، عرضه و تقاضا می‌بایست، قیمت را در بازار مشخص کند و یا همانند سایر کشورها واردات خودرو آزاد شود تا عرصه رقابت برای خودروسازان داخلی فراهم شود، زیرا افزایش میزان عرضه، موجب کاهش خودبخودی قیمت‌ها خواهد شد و این در حالی است که قیمت‌گذاری تکلیفی بر خلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

http://www.akhbarbonab.ir/2976/)

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

photo ۲۰۲۲ ۱۱ ۲۷ ۱۱ ۵۰ ۱۱ - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

گزارش تصویری از برگزاری مسابقه دومیدانی در روستای چپقلو+فیلم

به مناسبت هفته بسیج، پایگاه شهید محلاتی حوزه خاتم النبیاء روستای چپقلو مسابقه دومیدانی برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − پنج =


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/akhbarbo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279