پنج‌شنبه 16 آذر 1402

رشد 30 درصدی صادرات غیرنفتی در آذربایجان‌شرقی / 90 درصد صادرات استان توسط بخش خصوصی

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی از رشد 30 درصدی صادرات غیرنفتی در استان خبر داد.

به گزارش اخبار بناب، حبیب امین‌زاده امروز در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر شهرستان بناب اظهار داشت: امسال با وجود شیوع ویروس کرونا، محدودیت مبادلات تجاری و تشدید تحریم‌ها آذربایجان‌شرقی در 11 ماهه امسال جزو استان‌های نادری بود که رشد 30 درصدی ارزش صادرات غیرنفتی را تحقق بخشید.

به نقل از خبرگزاری فارس، از وی با تأکید بر ضرورت اتحاد بخش خصوصی و دولتی در مسیر تولید و تحقق صادرات غیرنفتی استان گفت: یکی از ارکان‌های اصلی توسعه افزایش صادرات غیرنفتی است که به عنوان یکی از محورهای برنامه جهش تولید مطرح بوده و آذربایجان‌شرقی نیز در راستای تحقق این امر اقدامات خوبی انجام داده است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی همچنین توسعه صنایع پایین دستی را از اولویت‌های این سازمان اعلام و تصریح کرد: آمارهای استانی حاکی از آن است که با وجود شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه توانستیم در 11 ماهه امسال به اهداف سازمان در امر صادرات دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه 90 درصد صادرات استان به همت و تلاش بخش خصوصی محقق شده است؛ افزود: بخش خصوصی استان با جدیت برای تولید محوری و صادرات محوری حرکت می‌کند.

امین‌زاده ضمن استقبال از ضرورت ارتباط تنگاتنگ صنعت با دانشگاه تأکید کرد: دانشگاه باید با فعال کردن شرکت‌های دانش بنیان واحدهای فولاد و صنایع تبدیلی را در شناسایی بازارهای هدف آموزش دهد تا شاهد افزایش کیفیت محصولات تولیدی و صادراتی و افزایش میزان صادرات باشیم.

گزارش فارس حاکی است، در ادامه این آیین از مدیریت شرکت صادراتی شکوه بناب به عنوان صادر کننده ملی کشور و همچنین مدیران شرکت‌های فولادی مجتمع فولاد صنعت بناب و فولاد ظفر بناب به عنوان شرکت‌های صادرکننده نمونه استانی تجلیل به عمل آمد.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2674(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

میزبانی دانشگاه بناب برای مسابقات قهرمانی تنیس روی میز منطقه 3 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور

مسابقات قهرمانی تنیس روی میز منطقه 3 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =