اولویت اشتغال در واحدهای معدنی باید با جوانان منطقه باشد

فرماندار بناب: اولویت اشتغال در واحدهای معدنی باید با جوانان منطقه باشد.

index 1 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ رضا لعلی در جلسه کارگروه معادن این شهرستان با اشاره به برگزاری اولین جلسه کارگروه معادن، هدف از تشکیل این کارگروه را حفاظت، نگهداری و مدیریت معادن شهرستان عنوان کرد و افزود: از جمله فواید معادن ایجاد اشتغال پایدار در منطقه، افزایش تولید، صادرات و ارز آوری برای کشور است.

وی آسیب به محیط زیست، منابع طبیعی، مراتع، زمین های کشاورزی را از جمله مضرات برداشت بی رویه و غیرقانونی از معادن برشمرد و گفت: برداشت از معادن باید باتوجه به اولویت های زیست محیطی و حفظ و نگهداری از منابع طبیعی صورت گیرد تا شاهد وارد آمدن خسارت به شهرستان نباشیم.

مقام عالی دولت در شهرستان بناب با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی رتبه اول معادن در سطح کشور را دارا است، گفت: متاسفانه در بسیاری از موارد شاهد خام فروشی معادن هستیم.

رضا لعلی در همین راستا برضرورت فراوری مواد معدنی استخراج شده تاکید کرد و گفت: درصورتی می‌توانیم شاهد رشد و رونق اقتصادی منطقه باشیم که با فراوری مواد معدنی، محصولاتی با ارزش افزوده بالا تولید شود.

وی با اشاره به ثبت ۱۳ معدن در سطح شهرستان از جمله معادن آهک، سلیس، شن و ماسه، گفت: هرگونه برداشت از معادن باید در چارچوب قوانین و مقرارت باشد و صاحبان معادن لازم است مسئولیت های اجتماعی خود را در قبال شهرستان انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه در بحث اشتغال در واحدهای معدنی اولویت با جوانان منطقه باشد، افزود: ادارات و دستگاه های متولی نسبت به حفظ حقوق مردم و دولت، توسط واحدهای معدنی حساس باشند.

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

TGGvrb07tziU - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

تکذیب برخورد قومیتی با جمع‌آوری البسه کردی در بناب

شهردار بناب گفت: برخورد قومیتی با جمع‌آوری البسه کردی در بناب صحت ندارد. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =