پنج‌شنبه 10 خرداد 1403

اخذ چندین مرحله‌ای مالیات بر ارزش افزوده از کالاها

نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس با انتقاد از اخذ چندین مرحله‌ای مالیات بر ارزش افزوده از کالاها گفت: اینکه به علت وجود خلاء قانونی از کالای تولید شده تا زمانی که به دست مصرف کننده برسد، چندین مرتبه مالیات بر ارزش افزوده اخذ می‌شود، پذیرفتنی نیست.

اخذ چندین مرحله‌ای مالیات بر ارزش افزوده از کالاها

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب به نقل از فارس؛ حجت الاسلام محمد باقری بنابی در جلسه بررسی مشکلات مالیاتی اصناف و واحدهای تولیدی، صنعتی شهرستان بناب که با حضور مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان امور مالیاتی با مؤدیانی که بخاطر وجود تورم در اقتصاد کشور سرمایه های خود را از دست داده اند، با انعطاف برخورد کنند و بایدافرادی در ویترین امور مالیاتی قرار گیرند که انعطاف بیشتری دارند و در کار خود حرفه ای هستند.

وی با اشاره به اینکه کشور را درآمدهای حاصل از فروش نفت و مالیات اداره می کند؛ افزود: متأسفانه مدیریت اقتصادی کشور متکی به نفت است ولی در حال حاضر رویکرد مالیاتی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه لازم است مؤدیان مالیاتی اطلاعات خود را در خصوص قوانین جدید مالیاتی بالا برده و آموزش های لازم را ببیند؛ تصریح کرد: اگر آموزش های لازم برای سیستم های جدید مالیاتی انجام شود، بسیاری از مشکلات مؤدیان حل خواهد شد.

باقری بنابی سپس با انتقاد از اخذ چندین مرحله ای مالیات بر ارزش افزوده از کالاها خاطرنشان کرد: اینکه به علت وجود خلاء قانونی از کالای تولید شده تا زمانی که به دست مصرف کننده برسد، چندین مرتبه مالیات بر ارزش افزوده اخذ می شود پذیرفتنی نیست و باید هر چه زودتر سازوکاری برای آن تعیین شود.

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

Capture - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

فیلم معضل معتادی و تکدی گری و کارتن خوابی در شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ معضل معتادی و تکدی گری و کارتن خوابی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 14 =