شهرستان بناب رتبه اول صادرات کشمش در کشور را دارد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب خبر داد: شهرستان بناب رتبه اول صادرات کشمش در کشور را دارد.

شهرستان بناب رتبه اول صادرات کشمش در کشور را دارد

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ روح اله خیری در تشریح این خبراظهار کرد: سالانه ۲۵ هزار تن پیاز در این شهرستان تولید می‌شود، همچنین این شهرستان رتبه اول صادرات کشمش در کشور را با ۷۰ هزار تن به خود اختصاص داده است.

IMG 20230223 162814 845 600x400 1 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

وی در جلسه‌ای که با کشاورزان بناب که با حضور ذبیح الله اعظمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و شهیاد آبنار قائم مقام معاون وزیر و مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی برگزار شد، اعلام کرد: ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بناب به کشت پیاز اختصاص دارد و ۲۵ هزار تن پیاز در این شهرستان تولید می‌شود.

وی میزان تولید پیاز در آذربایجان شرقی را ۱۰۰ هزار تن دانست و افزود: ۵۰ هزار تن از پیاز آذربایجان غربی نیز برای انبارداری و توزیع به شهرستان بناب منتقل می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب خبر داد: شهرستان بناب رتبه اول صادرات کشمش در کشور را دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب متوسط تولید پیاز در این شهرستان را ۵۰ تا ۶۵ تن در هکتار عنوان کرد و گفت: پیاز زرد و قرمز از جمله انواع پیازی است که در این شهرستان کشت می‌شود و که عملکرد پیاز زرد بالاتر است.

وی فرآوری کشمش را از دیگر ظرفیت‌های شهرستان بناب قلمداد کرد و گفت: ۶۰۰ بارگاه فرآوری کشمش و ۲۴ مجموعه صنایع تبدیلی در این حوزه در بناب وجود دارد و این شهرستان رتبه اول صادرات کشمش در کشور را با ۷۰ هزار تن به خود اختصاص داده است و با توجه به فعالیت پایانه گمرکی در این شهرستان صادرات به راحتی صورت می‌گیرد.

به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، وی اضافه کرد: کشمش در این شهرستان فرآوری و بسته‌بندی شده و به کشورهای مختلف صادر می‌شود.

خبرنگار/ فرامرز شبانی

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

Untitled 3 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

آگهی کار در امور جوشکاری ساختمان شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ به چند نفر نیروی جوان بالای ۱۸ سال در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سه =