یکشنبه 6 اسفند 1402

گفتگو

انجام موفقيت آميز عمل جراحی تومور روده بزرگ در شهرستان بناب

جراحی تومور روده بزرگ در بناب با موفقیت انجام شد

photo 2020 05 18 22 00 55 1024x682 1 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان بناب در گفتگو با پایگاه خبری اخبار بناب با اشاره به اینکه این جراحی برای بیمار ۶۳ ساله با تومور بدخیم در داخل روده بزرگ انجام شد اظهار کرد: در حال حاضر با تامین امکانات لازم توسط مسئولین بیمارستان امام خمینی (ره) بناب امکان تشخیص و درمان انواع سرطان های دستگاه گوارش و سینه خانم ها در سطح شهرستان فراهم شده است.

دکتر وحید رضائی با اشاره به اینکه با توجه به شیوع بالای سرطان های دستگاه گوارش و با عنایت به اینکه تشخیص و درمان زودرس و مناسب، میتواند کاملا جان بیماران را نجات دهد، افزود: از مردم شریف منطقه تقاضا داریم علایم گوارشی را جدی گرفته و در صورت مشاهده علائم مشکوک حتما به متخصصین داخلی، گوارش و جراحان شهرستان مراجعه نمایند.

وی در خصوص پیشگیری از عوارض جبران ناپذیر این بیماری های بدخیم، نقش غربالگری را بسیار مهم اعلام کرد وگفت: تمامی افراد بالای ۵۰ سال حتی بدون وجود علائم خاص بایستی حتما کلونوسکوپی غربالگری را یکبار و سپس هر ۱۰ سال انجام دهند تا در صورت وجود توده های پیش بدخیم و اولیه با درمان های بسیار ساده مشکل بیماران رفع گردد و در صورتیکه در بررسی ها بدخیمی گزارش شود در شهرستان بناب امکان تشخیص، بستری و جراحی بیماران کاملا فراهم میباشد.

انجام موفقيت آميز عمل جراحی تومور روده بزرگ در شهرستان بناب

وی گفت: علائم خطر تومور های دستگاه گوارش شامل:کاهش وزن غیرمنتظره،سوءهاضمه و سوزش سر دل، وجود خون در مدفوع، درد شکم که تکرارشونده باشد، تغییر در عادات روده و اجابت مزاج، حالت تهوع و استفراغ پس از صرف غذا، سیرشدن پس از صرف مقدار کمی غذا، خستگی مفرط، سابقه خانوادگی مشکلات گوارشی، سوء هاضمه بدون علت مانند:

تهوع، اسهال و یبوست که در نتیجه مصرف دارو، بارداری یا بیماری های شناخته شده دیگر نباشد.

images 1 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مشکل در بلعیدن غذا، نفخ دائم شکم، تورم شکم، آروغ به دفعات زیاد، بالا آوردن اسید معده و احساس سوزش قلب

از دست دادن وزن یا اشتها بدون هیچگونه توضیحی، خستگی بدون علت مشخص، استفراغ همراه با خون

مدفوع سیاه یا خونی (گاهی مدفوع با مصرف دارو تیره می شود که این علامت سرطان نمی باشد)

وی در پایان به علایم هشدار دهنده اشاره نمود و افزود: مصرف تنباکو، الکل، مواد مخدر، عدم مصرف میوه جات و سبزیجات، و رژیم های فست فودی و مصرف گوشت قرمز و غذاهای چرب و نیز کم خونی شدید بدن را مستعد سرطان معده و دستگاه گوارش می کنند.

خبرنگار/ زهرا فرتوت

کاروان بزرگ رژه خودرويی غدیر تا ظهور در روستای چپقلو


کاروان بزرگ رژه خودرويي غدیر تا ظهور توسط هیئت حضرت ابوالفضل (ع) روستای چپقلو برای گرامیداشت عید بزرگ غدیر خم با عبور کاروان از 11 شهر و روستا برگزار میشود.

egg - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مسئول هیئت حضرت ابوالفضل (ع) روستای چپقلو در گفتگو با پایگاه خبری اخبار بناب؛ در تشریح این خبر اظهار کرد: این رژه خودرویی به کمک جوانان و نوجوانان هیئت و بسیجیان پایگاه شهید محلاتی روز جمعه مصادف با روز عید غدیر خم از ساعت 16 در محل روستای چپقلو آغاز و با عبور از 11 شهر و روستاهای شهرستان های بناب و ملکان به کار خود خاتمه خواهد داد.


حاج شمسعلی فرتوت افزود: کاروان خودروهای تزئین شده به مناسبت عید بزرگ اسلامی با پخش بسته های فرهنگی و پذیرایی بعد از حرکت از روستای چپقلو به روستاهای حاج مصیب، قره قشلاق، خلیلوند و مسیر بناب رسیده و برنامه‌های گسترده و متنوعی در سطح شهر و روستا اجرا خواهند نمود.

photo ۲۰۲۳ ۰۷ ۰۶ ۲۳ ۲۳ ۳۳ - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب


وی گفت: در ادامه کاروان غدیر بعد از شهرستان بناب به طرف شهرستان ملکان حرکت کرده و با گذر از روستای قشلاق از شهر ملکان، مبارک شهر عبور خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه این کاروان خودجوش به کمک خیرین و جوانان عاشق مکتب اهل بیت (ع) تشکیل یافته است، گفت: ادامه حرکت کاروان غدیر با عبور از روستاهای یولقونلو جدید و یولقونلو قدیم و همچنین روستای احمد آباد به محل هیئت حضرت اباالفضل (ع) در روستای چپقلو خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه در نهایت کاروان شاد عید غدیر در محل هیئت به برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت دهه ولایت و امامت خواهد پرداخت، افزود: هیئت حضرت ابوالفضل (ع) روستای چپقلو مراسم عید غدیرخم را با انواع برنامه های شاد و مفرح و انواع مسابقات و قرعه کشی اجرا و با پذیرایی و صرف شام برگزارخواهد کرد.

انتهای خبر/ ذاکر احمدزاده

روند توسعه بناب به شتاب بیشتری نیاز دارد

بمانسبت روز شوراها:
گفتگو با بانوی کارآفرین و عضو شورای اسلامی ششمین دوره شورای شهر بناب.

مریم بابازاده در گفتگو با گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ به مناسبت 9 اردیبهشت روز شورا ها ضمن تبریک روز شورا با اشاره به اینکه در تقویم رسمی کشور روز نهم اردیبهشت ماه به عنوان روز شوراها نامگذاری شده است، اظهار کرد: موضوع شورا یکی از مباحثی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به برکت انقلاب به وجود آمد تا خود مردم در مورد رفع مسائل و مشکلات خود با هم مشورت کنند.

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب


وی با اشاره به اینکه شورا برگرفته از قرآن کریم است گفت: باید اعضای شوراهای اسلامی از این موقعیتی که نصیبشان شده به نحو احسن استفاده نموده و در راستای خدمت به مردم و رضایت خداوند تلاش های بیشتر و بهتری انجام دهند.
وی گفت: بنده بعنوان شورای شهر بناب در دور ششم با شعار تحول خواهی با اعتماد شهروندان، وارد شورای شهر شدم، و هم اکنون نماینده شورای شهرستان بناب در استان و موسس و دبیر خانه کارگر بناب هستم.


بابازاده افزود: بناب دارای قابلیت های توسعه ای ویژه ای در بخش صنعتی، کشاورزی، صنایع تبدیلی و گردشگری دارد و در خصوص جذب توریست مراکز طبیعی نظیر کمپ گردشگری قره قشون، روستای دیدنی و تاریخی توتاخانه، سد دوش و نیز مساجد تاریخی دوران صفویه هستند که متاسفانه در فراخور ظرفیت این مراکز کار اجرایی و جذب گردشگر انجام نشده است.


وی به مهمترین مسایل توسعه بناب اشاره کرد و افزود: ممانعت از تفکیک اراضی کشاورزی، توسعه زمین های شهری، تصویب منطقی طرح جامع شهرستان، احداث کنارگذر های شرقی و غربی، تعریض جاده های روستایی از مهمترین مسایل توسعه این شهرستان است.


وی گفت: تامین نیازهای اولیه شهری نظیر آسفالت، بهداشت عمومی، زیبا سازی شهری، بهبود ساختار بافت فرسوده شهری و ممانعت از تمرکز زایی مرکز شهر از مهمترین دغدغه های شوراهای شهر بناب است که همگی این مسایل بدون جذب سرمایه های بخش خصوصی و همکاری شهروندان فهیم میسر نیست.


نماینده شورای شهرستان بناب در استان افزود: مردم شهرستان بناب همچون سایر هم وطنان، مردمانی با فرهنگ و فهیم هستند و توسعه همه جانبه شهری ابتدا از فرهنگ شروع می شود و ما سعی مان براین است تا با اتکا بر فرهنگ مشارکت بالای همشهریان و افزایش روحیه مشارکتی و نیز مطالبه گری آنان خدمات ارزنده بجا بگذاریم.


مریم بابازاده با بیان اینکه منابع باید تبدیل و ارزش افزوده بالایی خلق کنند گفت: در شورای شهر با خام فروشی منابع شهرداری مخالف هستم و در جذب سرمایه تاکنون موفق عمل نشده است و یکی از مشکلات مهم شهرستان همین امر است و یک عزم جدی در مسئولین عالی شهرستان برای این امر مهم نیاز هست.


وی گفت: از مدت مسئولیت بنده در شورای شهر تمرکز زیادی در توسعه عادلانه منابع و امکانات داشته ام و محلات کم برخوردار و محروم مدتهاست از خدمات شهرداری کم بهره بوده اند ولی این امر مانع از خدمات جامع شهری به تمام محلات شهری نشده است بویژه بافت فرسوده شهر که نیازمند تحول است اما همکاری شهروندان ساکن این مناطق شرط اول است.


وی با بیان اینکه شورای فعلی که با شعار تحول و همدلی شکل گرفته است به عمده مشکلات و چالش های شهرستان اشاره کرد و افزود: مشکلاتی زیادی نظیر بهداشت عمومی و زیبا سازی شهری، هدایت آبهای سطحی، معزل تیرهای برق وسط معابر، آسفالت خیابان ها، بافت فرسوده، کمبود زمین های شهری مناسب برای خانواده های نوپا، ناکافی بودن فضا و برنامه های ویژه بانوان، ترافیک بالا و تمرکز گرایی در شهر، مشکلات زیاد ساکنین شهرک ولی عصر، عدم رغبت سرمایه گذارن و جذب گردشگر گریبانگیر شهر هستند.


بابازاده با اشاره به راه حل مشکلات شهر گفت: شورای دور ششم شهر بناب به فراخور امکانات موجود در جهت رفع هر کدام از این مشکلات قدم برمی دارد و هر اندازه شواری شهر در گود مسایل سیاسی گرفتار نشود خدمات خوبی ارائه خواهد کرد.


وی با اعلام اینکه تدوین و تصویب راهبردهای کلان وظیفه شوراهاست،گفت: در طول 6 ماه گذشته شهردار شهرستان بناب منتخب شورای ششم توانسته کارنامه خوبی بنمایش بگذارد و بدون حاشیه خدمات ارزنده ای داشته باشد، اما هنوز تا کسب رضایت شهروندان بناب خیلی فاصله داریم و سعی شورای شهر بر مدیریت شهرداری نیست و موازی کاری آسیب جدی به شهرداری وارد میکند.


وی گفت: در راستای خدمت رسانی و تعامل بیشتر با مردم، شورای تحول شهرستان بناب را تاسیس کرده ام که اعضای آن همگی از محلات شهر انتخاب شده اند تا تعامل و هم افزایی شورا با مردم محلات را افزایش دهند تا در حل مشکلات با یاری و مشارکت خود مردم قدم برداریم و جلسات متعدد و همایشات مختلفی با این عزیزان خواهیم داشت چراکه همیشه نیازمند مشورت و راهنمایی مردم هستیم و در کنار این موضوع درصدد انتخاب شهروندان نمونه خواهیم بود تا فرهنگ مطالبه گری و مشارکت همشهریان بالاتر رود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: روند توسعه بناب از دید بنده با سرعتی که مردم می خواهند پیش نمی رود از یکطرف کمبود منابع و از طرفی رقابت های سیاسی مختلف می تواند به رسالت اعضا شورا لطمه وارد کند اما مزیت ویژه ای که در شورای ششم درایم تعامل شورا با ادارات دولتی و نماینده محترم مجلس خوب است و همکاری های فزاینده ای پیش رو است. از طرفی مشکلات انباشته شده عدیده ای موجود است و شورای ششم نباید فوت وقت کند بخصوص که فصل کارهای عمرانی شروع می شود و مردم باید خدمات و تحول شهرداری را حس کنند.

بابازاده همچنین از تشکیل اتحادیه بانوان در شهرستان بناب خبر داد و گفت: امیدواریم با آغاز این اتحادیه بتوانیم قدمهایی مثبت برای اشتغال بانوان و مسائل فرهنگی اجتماعی آنان برداریم.

‘گفتنی است: مریم بابازاده بانوی کار آفرین از سال۸۷ بعنوان مدیر عامل شرکت تعاونی گلشهر بناب فعالیتهای خود را با ساماندهی 1200راننده درون شهری و برون شهری با اشتغال 12نفر مستقیما شروع نموده و این تعاونی جز تعاونی های برتر کشوری در سال ۹۱ شناخته شد.

عمليات هرس درختان در پارک ها و معابر سطح شهرستان بناب

bhbh - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

هرس درختان در پارک ها و معابر سطح شهرستان توسط عوامل اجرایی شهرداری بناب

مسئول فضای سبز شهرداری بناب در گفتگو با اخبار بناب در تشریح این خبر افزود: همزمان با فصل زمستان و شروع بارش های زمستانی عملیات هرس و بازپیرایی درختان سطح شهر از جمله پارک ملت و معابر سطح شهرستان آغاز شد.

محمد داداش وند افزود : هرس درختان هر ساله توسط مسئول فضاي سبز شهرداری به منظور جوان سازی درختان، زیباسازی منظر شهری، فرم دهی، حذف شاخه های بیمار و آفت زده، تسهیل در عبور و مرور عابرین و وسایل نقلیه و برقراری توازن بین اندام هوایی و زیرزمینی درختان انجام میشود.

وی گفت: هرس درختان برای فرهنگ سازی در راستای پیشگیری از تخریب فضای سبز و هرس های خودسرانه و همچنین ایجاد دید کافی برای رانندگان صورت می گیرد.

indexvb - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

داداش وند بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل زمستان، و شروع بارش برف های سنگین و بادها احتمال خطر سقوط شاخه های بزرگ درختان و بروز حوادث احتمالی در شبکه های برق شهری و آتش سوزی است، که در این راستا برای پیشگیری قبل از وقوع حادثه، عملیات هرس درختان و درختچه های سطح شهر در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

وی افزود: هرس پرچین های معابر سطح شهر نیز به صورت مستمر و با هدف ایجاد یکنواختی در سطح فضای سبز شهری انجام می شود.

وی در خصوص میزان و شدت هرس درختان در فضای سبز شهری گفت: در هرس درختان به عواملی نظیر نوع گونه گیاهی، سن درخت، موقعیت مکانی درخت، درجه سلامت درخت، زمان هرس، فرم دهی اولیه و تربیت درخت در سالهای اولیه کاشت توجه می شود.

http://www.akhbarbonab.ir/1995/(لینک خبر)