چهارشنبه 8 آذر 1402

485 مورد حیوان گزیدگی در بناب/ آبیاری 140 هکتار از اراضی کشاورزی بناب با فاضلاب

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب با اشاره به افزایش آمار حیوان گزیدگی در شهرستان بناب گفت: موضوع حیوان گزیدگی به یک معضل اساسی در شهرستان تبدیل شده است.

به گزارش اخبار بناب به نقل از فارس؛ علی نیّرپور در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان بناب از 485 مورد حیوان گزیدگی در سطح شهرستان بناب طی 10 ماهه گذشته سال جاری خبر داد و اظهار داشت: هر مورد حیوان گزیدگی بالای 20 میلیون ریال برای سیستم درمانی شهرستان هزینه دارد که امیدواریم مسأله مربوط به جمع آوری سگ های ولگرد توسط مسئولان امر بصورت جدی پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه از سال 1392 آبیاری قسمتی از مزارع کشاورزی در بناب با فاضلاب انجام می شود؛ تصریح کرد: 40 هکتار از اراضی کشاورزی صیفی جات و 100 هکتار نیز اراضی دامی در شهرستان با فاضلاب آبیاری می شود که با اقدامات صورت گرفته الآن آبیاری صیفی جات با فاضلاب به صفر کاهش یافته ولی یکصد هکتار اراضی دامی همچنان با آب فاضلاب آبیاری می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب آبیاری مزارع کشاورزی با فاضلاب را یک چالش جدی و تهدید سلامت شهروندان برشمرد و گفت: بجای اینکه شهرستان در آینده با چالش زیادی روبرو نشود باید طوری عمل کرد که در ابتدای شروع کار مانع کاشت محصول در این اراضی باشند و باید از بسترسازی برای کاشت محصول جلوگیری شود.

نیّرپور خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی 31 بیمار کرونایی در بیمارستان بناب بستری هستند که حال 4 نفر از آنها وخیم است و اگر وضعیت همین طور پیش برود روزهای سختی را برای شهرستان بناب پیش بینی می کنیم.

وی اذعان کرد: اگر این ویروس را به حال خود رها کنیم، در ماه های آتی شاهد یک فاجعه انسانی خواهیم بود.

http://www.akhbarbonab.ir/485——-140/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

1024x754 1 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

خط و نشان فرماندار شهرستان بناب برای مدیران

فرماندار بناب با هشدار جدی خطاب به تمام مدیران پیرامون سلامت انتخابات و رقابت عادلانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفده =