یکشنبه 2 آبان 1400

گفتگو

رفع مشکلات مسکن‌های مهر شهرک ولیعصر بناب

رفع مشکلات مسکن‌های مهر شهرک ولیعصر بناب

به گزارش اخبار بناب/ مهدی نژاد خلیلی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: با اقداماتی که با تلاش و پیگیری‌های مسئولان انجام گرفته و با اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی که جذب کرده، شهرک ولیعصر جان تازه‌ای گرفته و در این راستا برای رفع مشکلات مسکن مهر نشینان این شهرک، تلاش‌های بیشتر و بهتری انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به این‌که بیش از ۱۶ هزار متر مربع آسفالت‌های خراب شده جاده اصلی شهرک را تخریب و نوسازی کرده‌ایم، ادامه داد: با بستر و زیرسازی ۵۰ هزار مترمربع دیگر در شهرک ولیعصر، ۵۰ هزار متر مربع آسفالت سازی جدید شده است.

وی با اعلام این خبر که تا آخر مهرماه امسال، مشکلات جاده شهرک ولیعصر حل می‌شود، گفت: تا ۱۰ روز آینده اگر بارندگی اتفاق نیافتد، لکه گیری چاله‌ها و محل لوله کشی‌های فاصلاب نیز آسفالت می‌شود.

نژاد خلیلی با اشاره به اتمام پروژه فاضلاب این شهرک، گفت: از اهالی شهرک تقاضا داریم نسبت به درخواست انشعاب فاضلاب خانه‌های خود، همکاری‌های بیشتر انجام دهند تا شاهد بهداشت بیشتر و قطع بوی نامطبوع فاضلاب از این منطقه باشیم. 

وی از اصلاح شکل هندسی و احداث میدان در تقاطع دو جاده شهرک و هم‌چنین اصلاح و بازسازی میدان ورودی این شهرک روبه روی مجتمع زیتون و توجه به زیبایی بیشتر و بهتر این شهرک خبر داد.

وی افزود: تابلوهای شهرک ولیعصر نیز آماده شده و قرار است به زودی در جاده اصلی شهرک نصب شوند.

وی با اشاره به این‌که جاده دسترسی شهرک در دو باند و کل معابر سایت هفت شهرک آماده سازی و شن ریزی و آسفالت شده، گفت: اکنون و در آینده نزدیک نیز در سایت شش، انجام زیرساخت‌ها و آسفالت ریزی را ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، شهرک ولیعصر بناب که احداث آن از سال ۱۳۷۳ در زمینی به وسعت ۱۸۰ هکتار آغاز شده، دارای بیش از ۴۰۰۰ نفر جمعیت بوده و شامل مسکن‌های مهر است.

در حال حاضر شهرک ولی عصر(عج) بناب بدون شهرداری اداره می‌شود و مقصد سرریز جمعیت ۱۵۰ هزار نفری شهرستان بناب بوده و پس از گذشت ۲۷ سال هنوز نواقص زیادی دارد و مردم منطقه با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند، امید می‌رود تا هرچه سریعتر مشکلات آن به پایان رسد.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری بناب که یکی از شهرستان‌های بزرگ و پرجمعیت آذربایجان شرقی است در ۱۲۰ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.

انتهای پیام /خبرنگار ذاکر احمدزاده

عمليات هرس درختان در پارک ها و معابر سطح شهرستان بناب

bhbh - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

هرس درختان در پارک ها و معابر سطح شهرستان توسط عوامل اجرایی شهرداری بناب

مسئول فضای سبز شهرداری بناب در گفتگو با اخبار بناب در تشریح این خبر افزود: همزمان با فصل زمستان و شروع بارش های زمستانی عملیات هرس و بازپیرایی درختان سطح شهر از جمله پارک ملت و معابر سطح شهرستان آغاز شد.

محمد داداش وند افزود : هرس درختان هر ساله توسط مسئول فضاي سبز شهرداری به منظور جوان سازی درختان، زیباسازی منظر شهری، فرم دهی، حذف شاخه های بیمار و آفت زده، تسهیل در عبور و مرور عابرین و وسایل نقلیه و برقراری توازن بین اندام هوایی و زیرزمینی درختان انجام میشود.

وی گفت: هرس درختان برای فرهنگ سازی در راستای پیشگیری از تخریب فضای سبز و هرس های خودسرانه و همچنین ایجاد دید کافی برای رانندگان صورت می گیرد.

indexvb - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

داداش وند بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل زمستان، و شروع بارش برف های سنگین و بادها احتمال خطر سقوط شاخه های بزرگ درختان و بروز حوادث احتمالی در شبکه های برق شهری و آتش سوزی است، که در این راستا برای پیشگیری قبل از وقوع حادثه، عملیات هرس درختان و درختچه های سطح شهر در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

وی افزود: هرس پرچین های معابر سطح شهر نیز به صورت مستمر و با هدف ایجاد یکنواختی در سطح فضای سبز شهری انجام می شود.

وی در خصوص میزان و شدت هرس درختان در فضای سبز شهری گفت: در هرس درختان به عواملی نظیر نوع گونه گیاهی، سن درخت، موقعیت مکانی درخت، درجه سلامت درخت، زمان هرس، فرم دهی اولیه و تربیت درخت در سالهای اولیه کاشت توجه می شود.

http://www.akhbarbonab.ir/1995/(لینک خبر)


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/akhbarbo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107