دوشنبه 3 آبان 1400

افتخارات

حل مشکلات معیشتی کارکنان فولاد صنعت بناب خط قرمز این مجتمع است

حل مشکلات معیشتی کارکنان فولاد صنعت بناب خط قرمز این مجتمع است

به گزارش اخبار بناب به نقل از ایسنا/ مدیر عامل مجتمع فولاد صنعت بناب حل مشکلات معیشتی کارکنان فولاد صنعت بناب را خط قرمز این مجتمع عنوان کرد.

 سورنا زمانیان روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با اشاره به شغل خبرنگاری افزود: خبرنگاران مظلوم ترین قشر جامعه هستند که با هرنوع انجام کار و وظیفه مورد اتهام واقع میشوند.

وی شغل خبرنگاری را حساس و پرخطر عنوان کرد و گفت: خبرنگاران به مانند قاضی قضاوت در جامعه عمل میکنند و با تحلیل منطقی و درست باید با وجدان و شجاعت و صراحت از حق و حقوق مردم حمایت کنند.

وی افزود: فولاد صنعت بناب به هیچ جریان سیاسی وابسته نیست و این مجتمع در راستای عمران و آبادانی کشور، سربلندی نظام و اجرای فرمان مقام معظم رهبری عمل می کند. که در این‌میان با قطع دستان عده ای سود جو از منافع فولاد به نفع خود این شعار را اثبات نموده  و به جد با این افراد برخورد میشود.

زمانیان با اشاره به اینکه امسال اگر قطعی های برق اجازه دهد پیش بینی ۱۰۰۰میلیارد سود خالص را داریم افزود:  اگر این اتفاق بیافتد این سود در تاریخ فولاد بناب بی سابقه خواهد بود.
 
وی گفت: در کنار اقدامات خیرخواهانه این مجتمع برای کمک به نیازمندان شهرستان بناب اختصاص ۱۵ میلیارد تومان از درامد خالص فولاد صنعت  به امورات شهرستان بخصوص حوزه فرهنگی و ورزشی این شهرستان اختصاص می یابد.

وی حل مشکلات معیشتی کارکنان فولاد صنعت بناب را خط قرمز این مجتمع عنوان کرد و افزود: نباید از کارکنان مجتمع  هیچ پدر خانواده ای وسط برج دغدغه اتمام حقوق و شرمندگی از خانواده خود را داشته باشد.

مدیر عامل مجتمع فولاد صنعت بناب از اختصاص بودجه ای خاص و تعریف شده  برای ورزش و نشاط کارکنان فولاد صنعت خبر داد و افزود: در حال حاضر مدیریت و برنامه ای مدون و منظم برای افزایش بیشتر و بهتر امید و نشاط و شادابی کارکنان مجتمع برنامه ریزی شده است.

زمانیان با اشاره به اینکه ۸۰درصد جذب جدید نیروهای پیمانکار درسال ۱۴۰۰ ازمیان جوانان اهل بناب است، افزود: برای استخدام و جذب نیروی انسانی برای مجتمع نیروهای بومی در اولویت ۱۰۰ درصدی فولاد صنعت هستند و در ادمه جذب از شهرستان های همجوار می باشد.

وی گفت: در حال حاضر مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید انجام شده که تا ۴ سال آینده با بهره برداری از سایت جدید فولاد شهریار به تعداد  هزار و ۲۰۰ نفر اشتغالزایی خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، هلدینگ مجتمع فولاد صنعت بناب از چندین شرکت بزرگ فولادی شامل کارخانجات ذوب و نورد با هدف فعالیت در زمینه‌های گوناگون صنعت فولاد تشکیل شده است. این مجتمع فعالیت خود را در چندین فاز از اواخر سال ۱۳۸۳ در زمینی به مساحت ۱۴۰ هکتار در شهرک صنعتی بناب و با امکانات زیر بنائی ایده‌آل اعم از دسترسی به جاده اصلی، خط آهن، نیروگاه، خطوط انتقال گاز و آب آغاز کرده و هم اکنون با اشتغال زایی برای یک هزار و ۵۰۰ نفر  این مجتمع انواع شمش های فولادی و آلیاژی در قالب دو واحد ذوب شاهین، ذوب شهریار و میلگرد آجدار در اندازه های مختلف با کیفیت های  AII و  AIII، انواع محصولات آلیاژی در مقاطع مختلف ، تیرآهن، نبشی و ناودانی در قالب هفت خط تولید نورد گرم تولید می کند .
 

انتهای پیام/خبرنگار ذاکر احمدزادهhttp://www.akhbarbonab.ir/?p=3062

روایت زندگی یک بانوی جوان کارآفرین از شهرستان بناب


inde 1 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

بانوی کارآفرین شهرستان بناب که در زمینه خدمات حمل و نقل و تامین نیرو فعال است به طور مستقیم و غیر مستقیم برای بیش از 200 نفر اشتغال زایی کرده است.

به گزارش اخبار بناب/ کارآفرینی و ایجاد کسب‌ و کار از دیدگاه بسیاری از شهروندان مستلزم داشتن شرایط مناسب مالی و تجربه فراوان است. شاید پیچیدگی‌ها و سختی‌های موفقیت در این عرصه باعث شود تا خیلی‌ها دست به این خطر نزنند و فرصت و سرمایه خود را در راههای دیگری صرف کنند اما هستند افرادی که کار در این عرصه را تقریبا با هیچ شروع کرده‌اند و به جایگاهی که می‌خواستند رسیده‌اند.

بانوی موفق کارآفرین 39 ساله بنابی یکی از همین افراد است. او برای اینکه عضو جامعه بزرگ کارآفرین‌های کشور شود، کارش را با همت و پشتکاری و اعتماد به نفس و البته با پشتیبانی و کمک خوب همسر خود آغاز کرد، در این راه با تجربه و دانش تخصصی که داشت، با این حال قدم‌ها را محکم‌تر از گذشته برداشت تا بتواند فرصت‌های شغلی بسیاری را برای دیگران ایجاد کند و خود نیز 3 تا از معتبرترین شرکت های خدماتی رفاهی در کشور را مدیریت کند.

99999 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مریم بابازاده در گفتگو با اخبار بناب می‌گوید: کارش با علاقه ادامه پیدا کرده است، ایده ابتدایی کسب و کارش را کسی جدی نمی‌گرفت، اما اکنون که ۱۲ سال از کارش گذشته خیلی‌ها سعی می‌کنند در این وادی قدم بگذارند و سودی کسب کنند.

وی همان دانش‌آموز با استعداد مدارس شهرستان بناب، و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته مدیریت دولتی دانشگاه ازاد بناب است، به گفته‌ی خودش مسیر تحصیلی‌اش، کمک کرد تا استعداد خود را کشف کند و در کنار تحصیلات دانشگاهی فهمیده که باید رشته‌ تحصیلی خود را به صورت عملی اجرا می‌کرده است.


بابازاده می‌گوید: انگیزه مالی، تنها انگیزه من برای آغاز کار نبود، واقعاً به کارهای مدیریتی، ایجاد اشتغال، کمک و حل مشکلات طبقات مستضعف جامعه علاقه زیاد دارم.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای بانوان نیز یکی از اهدافم است و برایم یک افتخار است، افزود: در کنار تمام سخت‌هایی که در کارم دارم، همه توانم را به کار می‌گیرم، در کنار کارهای مدیریتی شرکت، مدیریت و تربیت فرزندانم را در محیطی با آرامش و به دور از استرس و خستگی های شغل خود تربیت کنم.

این بانوی کارآفرین تأکید می‌کند: برای شروع کار انگیزه شرط اصلی است، همانطور که انگیزه صرف مالی نداشتم، اما اینکه استعداد آدم هدر برود با این موافق نیستم، ضمن کار و در برخورد با کادر و پرسنلم بود که متوجه شدم چقدر مشکلات مالی زنان جامعه ما را آزار می‌دهد، این شد که با وجود سختی، به کارم دلگرم شدم و به امید خدا راهم را ادمه دادم.


وی اضافه می‌کند: کارهای شرکت در ابتدا به سختی پیشرفت می رفت، اما هم‌ اکنون شرکت دارای مکان مستقل در محل میدان بسیج شهرستان بناب بوده و برای ایجاد نمایندگی در شهرهای مختلف نیز اقدامات جدی شده است.

بابازاده با اشاره به اینکه از سال87 بعنوان مدیر عامل در شرکت تعاونی گلشهر بناب فعالیتهای خود را شروع نموده ام افزود: نسبت به ساماندهی رانندگان درون شهری و برون شهری اقدام کردم و بعنوان کارگزاری تامین اجتماعی 1 هزار200 نفر بیمه شده را ساماندهی کرده و مراجعات مکرر به امور بیمه را حذف و عدم پرداخت حق بیمه, کمک مالی و سرگردانی و رفع موانع بیمه شدگان را بهبود بخشیدم، و در ادامه فعالیت ها، این تعاونی که جز تعاونی های برتر کشوری در سال 91 شناخته شد توانست 12 نفر را مستقیم و 30 نفر را غیر مستقیم مشغول بکار نماید.

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

وی برای پیشرفت های بیشتر با مهاجرت به تهران از سال 93 الی 95 مدیر عامل شرکت هواپیمایی و گردشگری میرداماد بوده و با اشتغال به 13نفر پرسنل تماما خانم در حوزه تورهای داخلی و خارجی در سطح کشور به توسعه فعالیت هایش می افزاید، اما به خاطر مشکلات خانوادگی و دوری از زادگاه خود مجبور به واگذاری امتیازشرکت و بازگشت به سرزمین مادری خود شد.

بانوی بنابی در ادامه فعالیت های بیشتر و بهتر خود در قالب رئیس هیات مدیره شرکت نیلگون بهکاران در استان آذربایجان شرقی در حوزه خدماتی رفاهی و تشریفات و تامین فضای سبز با ایجاد اشتغال برای 120 نفر نیروی فعال در این حوزه مشغول خدمت رسانی است.

مریم بابازاده 39 ساله از سال 84 متاهل بوده و دارای ۲ فرزند است و علاقه زیادی در حوزه کارآفرینی و اشتغال دارد و میگوید فعالیت های بیرون از خانه مرا خسته نمیکند و در کنار خانه داری از فعالیت اجتماعی غافل نمانده و همین علاقه مندی انرژی او را حفظ کرده است.

بابازاده از باز بودن زمینه اجتماعی برای حضور هرچه بیشتر بانوان می گوید، زنان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و کمتر انسانی هست که زیست فردی را بر زیست اجتماعی ترجیح دهد.

وی با اشاره به اینکه بانوان نیمی از جامعه هستند و در کنار مردان منشا تحول و خدمت به جامعه هستند و در تحولات اجتماعی سیاسی کشور نقش آفرین هستند،میگوید: زنان نیز بخشی از جامعه محسوب می شوند شایسته است که بدون جبر، مراتب برخورداری از رفاه، آزادی و امنیت اجتماعی را داشته باشند و در جامعه اسلامی و ایرانی این زمینه مهیا است، و هیچ زنی نمی تواند بدون همراهی مردان منزلت های اجتماعی را تصاحب کند همانطور که هیچ مردی نیز قابلیت چنین انجامی را ندارد و از همراهی های همسرش در مسیر دشوار زندگی قدردان است.

این بانوی کارآفرین در حال حاضر علاوه بر عضو هیئت مدیره و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره 2 شرکت نیلگون بهکاران غرب و شرکت تعاونی گلشهر بناب با اشتغال زایی به بیش از 200 نفر، بازرس اصلی شرکت خدماتی درمانی هلال نو که در زمینه ارائه خدمات درمانی تاسیس شده ، در امر آموزش و پرورش نیز در مدرسه غیرانتفاعی ریحانه الطاها بعنوان معاونت اداری مالی و اجرایی مشغول فعالیت است.

به گزارش اخبار بناب: شرکت نیلگون بهکاران غرب در زمینه تامین نیرو سلامت، بهداشت، درمان، خدماتی عادی و تخصصی، و همچنین شرکت تعاونی گلشهر بناب در زمینه خدمات حمل و نقل فعالیت دارند..

انتهای پیام/ ذاکر احمدزاده

http://www.akhbarbonab.ir/2949/

روایات همرزمان شهید باکری در شهرستان بناب

به گزارش اخبار بناب؛ در مراسم سالروز شهادت شهید مهدی باکری که با حضور فرمانده و نماینده ولی فقیه درسپاه ناحیه بناب و جمعی از هم رزمان شهید برگزار شد، دوستان و هم رزمان شهید سردار باکری به بیان خاطرات خود از زمان حضور خود در کنار سردار در دفاع مقدس پرداختند.

DSC02346 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

با خمپاره تانک نمی‌زنند

یکی از هم رزمان شهید در این راستا گفت: قبل از عملیات خیبر که دیدبانی می‌دادم، چندین روز بود که یک تانک عراقی را زیر نظر داشتیم که بخاطر مزاحمت این تانک در منطقه به فکر انهدام آن بودم.

وی افزود: بعد از تلاش‌های زیاد، با خمپاره در حال منهدم کردن این تانک بودیم که آقا مهدی باکری رسید و وقتی ما را در تلاش بسیار برای انجام این عمل دید، بیسیم را از دست من گرفت و گفت که مومن خدا با خمپاره که تانک را نمی‌زنند، این خمپاره‌ها بیت المال است و با هزاران سختی به دست ما می‌رسد و بیخودی نباید حیف و میل شود.

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

سفیدی ته مانده هندوانه

یکی دیگر از هم رزمان این شهید گرانقدر گفت: ساعت سه شب بود و بنده در سنگر خود مشغول انجام وظایف بودم که آقا مهدی وارد سنگر ما شد و به من گفت که غذا داری؟ گفتم که نه، مگر شام نخوردی؟ گفت که از صبح چیزی نخورده‌ام.

وی ادامه داد: من در سنگر چیزی نداشتم و فقط کمی نان خورده خشک و مقداری ته هندوانه‌ای که آن را با همسنگریان خورده و گذاشته بودیم کنار که چیزی از آن نمانده بود و فقط سفید ته هندوانه نمایان بود، گفتم نه هیچ غذایی ندارم و فقط نان خشک داریم.

وی گفت: که همان نان خشک را بیار کافی است. گفتم بروم از انباری یک تن ماهی بیاورم که آقا مهدی اجازه نداد و گفت، یک قاشق بیاور که با آوردن قاشق شروع به خوردن سفیدی داخل هندوانه با نان خشک کرد و شکرگزار خداوند شد.

DSC02359 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

http://www.akhbarbonab.ir/2715/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

index 2 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

تصاویر و کلیپ دیدنی از سفر به طبیعت زیبای منطقه گردشگری کوه های قره قشون شهرستان بناب

به گزارش اخبار بناب: منطقه گردشگری قره قشون بناب در فاصله 5 کیلومتری شهر بناب و در نزدیکی روستای تازه کند زوارق کوه های سر به فلک کشیده و زیبای قره قشون قرار دارد که یکی از تفرجگاه های اصلی مردم بناب است.

رشته کوه های قره قشون دارای چندین قله مرتفع همانند قله تربه با ارتفاع 1652 متری است و یکی از محبوب ترین مسیرهای کوهنوردی در استان آذربایجان شرقی است.روستای تازه کند زوارق که روستایی تقریبا مدرن می باشد نیز در دامنه کوه قره قشون قرار گرفته است.

منطقه قره قشون که در دهستان خلیلوند قرار گرفته است از مناطق تاریخی شهر بناب نیز هست که قدمت آن به دوران پیش از ظهور سلام در ایران باز می گردد و در فهرست آثار ملی و طبیعی به ثبت رسیده است. این منطقه با داشتن آب و هوای مطبوع و بسیار دلپذیر شهره است.

شهرداری بناب در سال 1382 اقدام به ایجاد یک کمپ گردشگری در دامنه کوه قره قشون کرده است.این کمپ شامل چندین آلاچیق در دامنه کوه، سرویس بهداشتی، نمازخانه و بوفه است و راه دسترسی به آن نیز آسفالت می باشد. اگر چه مردم بناب معتقدند هنوز کارهای بسیاری را می توان برای ایجاد امکانات رفاهی بیشتر در کوه های قره قشون به انجام رساند.

قره قشون در روزهای تعطیل مملو از حضور گردشگران، خانواده های بنابی و طبیعت گردانی است که با کوهنوردی و یا اقامت در دامنه کوه روز خود را سپری می کنند. در دامنه کوه مسیرهایی به شکل پلکانی تعبیه شده است تا پیمایش کوه را راحت تر کند.

در نقاط مرتفع قره قشون می توانید نمای زیبایی ازدریاچه اورمیه و روستای تازه کند زوارق و باغ ها و مزارع آن و کمی دورتر نمای شهر زیبا و آرام بناب را به چشم ببینید.قره قشون در فصل بهار یکسره سبز است و گل های وحشی و خوش عطر و بو و همچنین گیاهان دارویی فراوانی در گوشه و کنار آن می روید.

در جای جای قره قشون چشمه های متعددی قرار دارد که چشم انداز زیبای را پدید آورده اند. خاک قره قشون از باروری بسیار مناسبی برخوردار است و در چند سال اخیر پروژه درختکاری نیز در دامنه های آن به اجرا در آمده است. وجود درختان در شکاف های صخره ها و دامنه های کوه در هر فصلی در ترکیب با قره قشون تصویری دل انگیز را خلق می کنند.

در فازهای بعدی کمپ گردشگری قره قشون احداث پارک جنگلی نیز در دست اقدام خواهد بود. در طبیعت نیمه کوهستانی بناب قره قشون یکی از دو رشته کوه مهم شهر بناب است که دامنه های وسیعی دارد و در بین مردم بناب و طبیعت گردان بسیار محبوب است.

http://www.akhbarbonab.ir/2577/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

ثبت«مسجد قرمز» شهرستان بناب در فهرست آثار ملی

unnamed 2 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از ثبت ۱۱ اثر تاریخی غیرمنقول استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

به گزارش اخبار بناب: احمد حمزه زاده با اعلام این خبر گفت: در راستای حفظ و احیای بناهای تاریخی و فرهنگی و حفاظت از ابنیه و محوطه‌های تاریخی، پرونده ۱۱ اثر تاریخی- غیرمنقول استان، پس از بررسی و تأیید کمیته ثبت آثار غیرمنقول کشور، در فهرست آثار ملی قرار گرفت.

وی ادامه داد: از میان ۱۱ پرونده ثبتی استان، پنج پرونده متعلق به شهرستان تبریز و شش پرونده به آثار تاریخی شهرستان‌های استان تعلق دارد.

به‌ نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، وی با اشاره به ثبت پنج اثر تاریخی از شهرستان تبریز در جلسه اخیر کمیته ثبت آثار غیرمنقول کشور گفت: در این جلسه  خانه وراث طوبائیه (منتسب به باقرخان)، مدرسه سمیه (کنسولگری سابق آلمان)، خانه ارجمند، حمام نوبهار و خانه اصغر نژاد از تبریز در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

حمزه‌زاده در پایان به آثار تاریخی ثبتی در شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: طی تأیید کمیته ثبت آثار غیرمنقول کشور، ثبت ملی «خانه عامر» شهرستان اهر، «حمام شندآباد» شهرستان شبستر، «خانه خیابانی» شهرستان مراغه، «مجموعه ایلخانی اسفستان» و «مسجد محله پایین روستای قلعه جوق» شهرستان سراب و «مسجد قرمز» شهرستان بناب نهایی شد.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2508(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

ایجاد ۱۰۰۰ فرصت شغلی جدید در مجتمع فولاد صنعت بناب

Screenshot ۲۰۲۱۰۱۲۳ ۱۰۱۴۱۲ WhatsApp 400x280 1 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مدیر عامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: با اجرای طرح‌های توسعه ای این مجتمع، حداقل یک هزار فرصت شغلی در سال های پیش رو برای نیروهای بومی ایجاد خواهد شد.

اخبار بناب/ بابک علیزادشهیر گفت: پروژه احداث یک واحد ذوب با ظرفیت یک میلیون و ۴۵۰ هزار تن در سال برای تولید شمش فولادو هم چنین احداث دو واحد نورد سنگین تیرآهن و ورق هر کدام به ظرفیت هفت صد هزارتن در سال، احداث واحد قرینه ذوب ۴۵۰ هزارتنی شاهین بناب، ایجاد اکسیژن پلنت برای تولید اکسیژن به ظرفیت ۹۰ میلیون نرمال مترمکعب در سال و طرح تولید فروآلیاژ(فروسیلیس، فروسیلیکومنگنز و فرومنگنز) به ظرفیت ۵۰ هزار تن درسال( در ۲ فاز) طرح‌های اصلی مجتمع فولاد بناب را تشکیل می‌دهد.


وی افزود: در کنار طرح‌های اصلی مجتمع، طرح‌های کوچک دیگری نیز داریم ضمن اینکه هم برای سنگ آهن وهم برای کارخانه فروآلیاژها بدنبال معادن هستیم. همچنین برای اجرای طرح های ذوب القایی شهریار و شاهین، طرح‌هایی داریم که ظرفیت آنها را دو برابر خواهد کرد.


علیزادشهیر با بیان اینکه مجتمع فولاد بناب از زیرمجموعه‌های هلدینگ ماهان وابسته به گروه مالی گردشگری است، ادامه داد: برای اجرای طرح‌های توسعه ای مجتمع فولاد صنعت بناب، در سال جاری قراردادی بین گروه مالی گردشگری و قرارگاه خاتم‌الانبیا منعقد شده که اجرای طرح‌ها را سرعت می‌بخشد ضمن اینکه به دست متخصصان و مهندسان ایرانی اجرا می شود.


وی گفت: تامین مالی طرح‌ها از طریق گروه مالی گردشگری، هلدینگ ماهان و البته سودآوری مجتمع فولاد صنعت بناب خواهد بود و با توجه به اصلاح ساختار مالی و سودآوری مجتمع، بنا داریم در سال ۱۴۰۰ وارد بورس شویم تا سرمایه های لازم را از این طریق تامین کنیم.


علیزادشهیر با بیان اینکه تاکنون چنین طرح‌هایی در سطح استان آذربایجان شرقی اجرا نشده است، افزود: طرح های توسعه فولاد بناب در سطح ملی است و با بهره برداری از آنها علاوه بر افزایش تولید و صادرات محصولات فولادی، هزاران فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم به ویژه برای جوانان بومی منطقه ایجاد خواهد شد.


وی با بیان اینکه در اجرای طرح‌های توسعه فولاد بناب، حفظ محیط زیست در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: مجتمع فولاد صنعت بناب در سال جاری که به نام جهش تولید نامگذاری شده، به افزایش تولید، رشد صادرات، اصلاح ساختار مالی و سودآوری دست یافته که حاصل تلاش همه مدیران، مهندسان و کارکنان فولاد بناب است.

http://www.akhbarbonab.ir/2138/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

ورزشکاربنابی که آرزوی اسماعیل کعبه را عملی کرد

اخبار بناب/شهید «اسماعیل بنایی» از کودکی شیفته ورزش و رشته فوتبال بود که با آغاز جنگ تحمیلی، در میدان نبرد حاضر شد و سرانجام آرزوی اسماعیل کعبه را در میدانی تاریخی و ماندگار در تاریخ بشری عملی کرد.

شهید «اسماعیل بنایی»دهم خرداد ماه سال 1343 در بناب متولد شد. حال و هوای معنوی و مذهبی پدر و مادر در روحیه او تأثیر مثبت نهاد؛ به‌طوری که اسماعیل انسانی وارسته بار آمد و علاقه شدیدی به مسائل مذهبی و قرآنی داشت.

اسماعیل از کودکی شیفته بازی و ورزش بود. با دوستانش فوتبال بازی می‌کرد و آن را در دوران تحصیل خود نیز ادامه داد. حضورفعالی در تیم‌های رده‌های مختلف سنی داشت. همچنین او به فعالیت‌‌های اجتماعی و دینی هم گرایش داشت؛ به‌طوری که در نماز جماعت مساجد به‌ویژه مسجد میدان بناب شرکت می‌کرد. او آخرین مقطع تحصیلی را در مدرسه دهخدا در سال‌تحصیلی 57-58 در شرایط اوج‌گیری نهضت، سپری کرد.

اخذ بالاترین نمرات در ورزش و خط و هنر در میان نمرات دیگر درسی، حاکی از علاقه او به کارهای علمی و هنری بود. شهید بنایی با شروع انقلاب اسلامی و مبارزات علیه رژیم دیکتاتوری شاه، وارد عرصه جهاد و مبارزه ‌شد. او با انقلابیون دیگر، جشن پیروزی را در 22 بهمن‌ماه سال 57 برگزار کرد.

اسماعیل نیز همانند سایر جوانان فداکار وطن، داوطلبانه در دوره آموزشی نظامی ثبت نام و شرکت کرد، او در تاریخ نهم آبان ماه سال 61 وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شده و در یکی از دوره‌ها با تاکتیک امداد، تخریب و اسلحه و فنون دیگررزم آشنا شده و دوره را با موفقیت کامل به اتمام رساند. آخرین تلاش او در راه ادای تکلیف برای خدا، حضور داوطلبانه در جبهه جنوب به تاریخ اول آذرماه 1361 بود که بالاخره بعد از جانفشانی‌های بسیار در تاریخ 20 بهمن‌ماه همان سال در فکه در اثر اصابت ترکش از ناحیه پشت بدن به شهادت رسید.  

http://www.akhbarbonab.ir/2118/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

موزه صفوی (خانه سیف العلما) بناب

موزه صفوی (خانه سیف العلما) بناب

اخبار بناب/ موزه صفوی بناب در محل خانه سیف العلما در محله گزاوشت خیابان شهید بهشتی است.

این بنا متعلق به شیخ علی قاضی در دو طبقه با نمای آجری و با الگوبرداری از مسجد اسماعیل بیگ دوره صفویه ایجاد شده است. ایوان جلوی این خانه، چهار ستون با پایه ستون‌های سنگی دارد.

آثار در معرض نمایش در این موزه به دوره صفویه برمی گردد.

در بخش سکه، سکه تمام سلاطین دوره صفویه، در بخش نگارگری تصاویری از شاهنامه طهماسبی، یکی از شاهکارهای هنری مکتب تبریز، در بخش خط و کتابت، کتب خطی در کنار تصاویری از قطعات خوشنویسی از استادان بزرگ دوره صفویه، از آثار این موزه است.

این موزه به شماره ثبت ۳۹۶۹ به ثبت ملی رسیده است.

http://www.akhbarbonab.ir/2072/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

درخشش دانش آموزان شهرستان بناب در یازدهمین جشنواره کشوری علوم و فناوری نانو

nano 5 12 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

با اعلام نتایج یازدهمین جشنواره کشوری دانش آموزی علوم و فناوری نانو دانش آموزان شهرستان بناب موفق به کسب 3 رتبه برتر کشوری شدند.

اخبار بناب/ یازدهمین جشنواره کشوری دانش آموزی علوم و فناوری نانو با کسب 4 رتبه ارزنده این دوره از رقابتها توسط دانش آموزان آذربایجان شرقی به کار خود پایان داد.

در این رقابت ها 3 نفر ازدانش آموزان آموزش و پرورش شهرستان بناب به نام؛ ساغرسپهری، آیلین مولایی، ساجده سادات محسنی ازپژوهش سرای دانش آموزی بناب موفق به کسب رتبه های برتر کشوری شدند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی،  تعداد شرکت کنندگان از آذربایجان شرقی 26 طرح در رشته های داستان نویسی، نقاشی، عکاسی، مقاله علمی وپژوهشی، گزارش علمی، کارسازه و بازی دیجیتالی بودند.

از بین 26 طرح شرکت کننده دراین جشنواره پس از داوری و مصاحبه‌های آنلاین ارزیابی و امتیاز دهی طرح‌های برتر آذربایجان شرقی بر اساس اعلامی از سوی باشگاه نانو به شرح زیر است.

محمد طلوع مهر” با عنوان طرح نانو گیم ” ازبین بازیهای دیجیتال رتبه 1  کشوری

ساغر سپهری باعنوان” با نانو کرونا را شکست میدهیم” ازپژوهشسرای دانش آموزی بناب، رتبه 3 کشوری

سانیا گلشنی با عنوان طرح ” نانو یا کرونا… کدام یک پیروز زمین خواهد بود؟” رتبه 6 کشوری

آیلین مولایی با عنوان طرح تاثیر روشهای نانویی ازپژوهش سرای دانش آموزی بناب، رتبه 6 کشوری

ساجده سادات محسنی بناب با عنوان” طرح مقایسه اثرگذاری کودهای معمولی و نانویی در حفظ محیط زیست “ازپژوهش سرای دانش آموزی بناب رتبه 3 کشوری

همچنین ساناز انتظاری بعنوان یکی از اساتید راهنمای برتر، رتبه سوم کشوری معرفی شد.

http://www.akhbarbonab.ir/2034/( لینک خبر)


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/akhbarbo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107