سه‌شنبه 14 آذر 1402

اختصاص 4.5 هزار میلیارد ریال اعتبار برای بناب

نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 4.5 هزار میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان بناب خبر داد.

اختصاص 4.5 هزار میلیارد ریال اعتبار برای بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب به نقل از ایرنا؛ با اشاره به سفر اعضاء و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به شهرستان بناب اظهار کرد: در پایان این سفر که با حضور مدیران تعدادی از بانک‌ها کشور همراه بود مقرر شد در مجموع  ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای صنایع تبدیلی کشاورزی و ورزشگاه بناب اختصاص یافت که سهم صنایع تبدیلی بخش کشاورزی یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و تامین آن توسط بانک کشاورزی به عنوان بانک معین از طرف بانک مرکزی تا یک ماه آینده محقق خواهد شد و ۳ هزار میلیارد ریال نیز با نظارت بانک رفاه برای ورزشگاه بناب تامین اعتبار خواهد شد.

وی از رفع مشکلات تعهدات ارزی که خیلی از صادرات کنندگان را با چالش‌های جدیدی مواجه کرده از دیگر موارد مطرح شده در جلسات این سفر اعلام کرد و گفت: با توجه به اختلاف قیمت ارز نیمای و بازار آزاد و تعهدات ارزی که برای صادرکنندگان و مشخصاً صادرکنندگان بخش کشاورزی شهرستان بناب بوجود آورده مقرر شد کمیسیون اقتصادی مجلس طی جلسه مشترک با حضور بانک مرکزی و وزارت صمت و با مبنا قرار دادن ارز توافقی، برای رفع این مشکل تشکیل جلسه دهد.

بنابی اضافه کرد: بررسی مشکلات واحدهای صنعتی در حوزه زیرساخت‌های شهرک صنعتی بناب، فعالیت گمرگ و زیر ساخت‌های آن در بناب، شفاف‌سازی فعالیت‌های مالیاتی که در کشور و به تبع آن در بناب گریبانگیر واحدهای صنعتی و اقتصادی می‌باشد در این سفر و جلسات آن بررسی و راهکارهایی نیز پیشنهاد شد.

وی با اشاره به اینکه حضور میدانی و بررسی صورت گرفته در این اقدام تاثیر قابل توجهی در رفع مشکلات و موانع دارد، تاکید کرد: دعوت برای حضور کمیسیون اقتصادی مجلس در بناب نیز در همین راستای و به منظور تسهیل و شتاب بخشی به موانع و مشکلات شهرستان و بخصوص در بخش‌های اقتصادی و صنعتی صورت گرفت که امیدواریم بزودی شاهد ثمرات این سفر در استان باشیم.

گزارش فارس حاکی است، بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و تعدادی از واحدهای صنعتی شهرستان بناب از برنامه ای سفر اعضاء و هیات مجلس رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به آذربایجان شرقی و شهرستان بناب بود. 

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

14020902000473 Test PhotoN - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

رژیم صهیونیستی چون نتوانست مقاومت را زمین‌گیر کند کودک‌کشی کرد

رئیس‌جمهور، گفت: رژیم صهیونیستی نتوانسته به اهدافش برسد؛‌ آن‌ها می‌خواستند مقاومت را زمین‌گیر کنند که نتوانستند، پس رو به کودک‌کشی و تخریب خانه‌ها آوردند که اوج استیصال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 2 =