ورزشی

مراسم تجلیل از داوران شهرستان بناب برگزار شد


به مناسبت روز جهانی داور:

مراسم تجلیل از داوران شهرستان بناب برگزار شد.

indexف - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب در مراسم تجلیل از داوران بناب ضمن گرامیداشت روز جهانی داور گفت: تجلیل و تکریم از داوران یک رسالت بر عهده ما است و ما قدردان زحمات و تلاش‌های این داوران هستیم.

سید مجید یزدانی افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی فوتبال مبنای کار قرار گرفته که در این زمینه کمیته هیئت فوتبال بناب باید تمهیدات لازم را بیندیشد تا آموزش‌های داوری به طور متدوال در بناب برگزار شود.

رئیس هیئت فوتبال بناب با اشاره به اینکه در حال حاضر شش داور بنابی در لیگ های مطرح کشوری قضاوت می کنند گفت: خوشبختانه داوری بناب رشد چشمگیری داشته و داوران توانسته‌اند قضاوت‌های خوبی داشته باشند که از ظرفیت های شاخص ورزش بناب محسوب می شوند.

همچنین در این مراسم همزمان با تجلیل از داوران بنابی از شاهین حاج بابائی داور پیشکسوت کشور و شهرستان بناب نیز تجلیل به عمل آمد.

پایانت خبر/ ذاکراحمدزاده

افتتاح و کلنگ زنی پروژه های ورزشی شهرستان بناب


همزمان با هفته دولت با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های ورزشی شهرستان بناب برگزار شد.

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ برنا فیروزی و حبیب ستوده نژاد مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با حضور در شهرستان بناب در مزار شهدای گمنام این شهرستان حضور یافته و با قرائت فاتحه بر مزار شهدا ادای احترام کرده و با آرمانهای شهدای گمنام تجدید میثاق کرند.

فیروزی با اشاره به اینکه خدمت به مردم و افزایش سطح رفاه و سلامت آنها از مهم ترین اولویت های دولت است گفت: با بسیج امکانات مادی و معنوی و شناخت ظرفیت‌های خوب جوانان لازم است برای بهره برداری از تمامی ظرفیت جوانان بخصوص در حوزه ورزش، تلاش های بیشتر و بهتری انجام گیرد.

indexغغ7غ - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

وی با انتقاد از عدم جذب و شناسایی ظرفیت های خوب ورزش جوانان، خواستار نوگرایی و ارزش و ارج نهادن به این قشر فعال جامعه در دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران شد.
فیروزی سالن شهدای روستای آخوند قشلاق را افتتاح و دو مجموعه ورزشی در روستاهای چپقلو و کوته مهر را کلنگ زنی کرد.

indexففففففففففف - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

گفتنی است: سالن چند منظوره شهدای آخوند قشلاق با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده و همچنین سالن چند منظوره روستای چپقلو در زمینی به مساحت ۴ هزار متر مربع و مساحت پروژه ۱۴۰۰ متر مربع و سالن چند منظوره روستای کوته مهر در زمینی به مساحت ۲۷ هزار متر مربع و مساحت پروژه ۱۴۰۰ متر مربع، کلنگ زنی شدند.

پایان خبر/ ذاکر احمدزاده

بازیکنان دختر بنابی در انتخابی تیم فوتبال نوجوانان استان

دو بازیکن دختر بنابی در تست انتخابی تیم فوتبال نوجوانان استان و راهیابی به مسابقات کشوری حضور یافتند.

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ تست انتخابی تیم فوتبال زیر ۱۶ سال استان جهت انتخاب بازیکنان برتر برای حضور در مسابقات کشوری روز شنبه پنجم شهریور ماه ۱۴۰۱ در شهرستان تبریز برگزار شد.

در این دوره از تست گیری لیلا حسینی و حدیث نمایش بهرام از تیم ستارگان شهرستان بناب و از شاگردان سمیرا اشرفی تست انتخابی تیم فوتبال زیر ۱۶ سال دختران استان را با موفقیت پشت سر گذاشته و برای حضور در مسابقات کشوری انتخاب شدند.

پایان خبر/ ذاکر احمدزاده

درخشش کمانداران بنابی در مسابقات تیراندازی با کمان سنتی قهرمانی کشور

1 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ اولین مرحله مسابقات رنکینگ تیراندازی با کمان سنتی قهرمانی کشور جام ایپک یولی ۵ الی ۶ مرداد ماه ۱۴۰۱ به مدت دو روز در شهرستان تبریز برگزار گردید.

این مسابقات که با شرکت بیش از ۱۰۰ کماندار از ۱۵ استان برگزار می شد شش کماندار از شهرستان بناب به مربیگری زیبا مولاخواه در این رقابت ها حضور پیدا کردند که توانستند عناوین ارزشمندی را از آن خود کنند.

اسامی مقام آوران شهرستان بناب در این مسابقات :

۱رضا فتحی زاده در رده سنی نوجوانان مدال طلا ۲قادر آقازاده در رده جوانان مدال نقره
۳محمدحسن ضیایی در رده نونهالان مقام چهارم ۴سینا نصیری در رده نونهالان مقام پنجم
۵مهدی محامدی در رده نوجوانان مقام پنجم ۶ علی فتحی زاده در رده جوانان مقام نهم

انتقاد از برگزاری نمایشگاه مبلمان در سالن ورزشی امام علی(ع) شهرستان بناب

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش اخبار بناب؛ در روزهایی که مردم بعد از تحمل ایام سخت کرونایی نیاز شدید به ورزش و تقویت جسم و روح خود دارند در اتفاقی غیر منتظره اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب سالن ورزشی امام علی (ع) را به نمایشگاه مبلمان اجاره داده است.

این حرکت باعث دلخوری مردم بخصوص ورزشکاران شده است و تعدادی از ورزشکاران با ارسال پیام‌هایی، از اینکه نمایشگاه مبلمان در سالن ورزشی برگزار شده، انتقاد کردند.

یکی از این ورزشکاران نوشته است: سالن ورزشی امام علی(ع) با وجود امکانات کم مثل نبود سیستم تهویه و خرابی سرویس های بهداشتی و عدم پارکینگ مطمعن، جوانان ورزشکار به همین سالن هم دل خوش کرده اند اما حیف که ۱۰ روز جهت برگزاری نمایشگاه مبل به اجاره رفته است.

ورزشکار دیگری پیام داده و گفته: ایا واقعا وضعیت مالی اداره ورزش و جوانان اینقدر بد شده است که برای درامد زایی به هر دری میزند یا خدایی نکرده دست هایی پشت پرده است.

ورزشکار دیگری میگوید: مدیریت اداره ورزش و جوانان وظیفه اش چیست؟ برپایی نمایشگاه مبلمان!

و ورزشکار گلایه مند دیگری گفته: حالا که محیط ورزش از جوانان به بهانه درآمد زایی گرفته شده، این جوانان و ورزشکاران کجا وقت خود را صرف کنند؟ (ماهواره،قلیان،مواد مخدر و …؟)آیا نمیشد این نمایشگاه در محل دیگه‌ای مثل پارک ها و …برگزار شود؟

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب در گفتگو بااخبار بناب در تشریح این خبر افزود:باتوجه به اینکه این سالن ورزشی به بخش خصوصی باشگاه آراز واگذار شده و این تیم برای باشگاه داری خود نیاز به کسب درآمد دارد فلذا با موافقت مسئولان شهرستان این سالن ورزشی در مقابل مبلغی برای ۱۰ روز به برگزاری نمایشگاه مبلمان اختصاص داده شده است.

سید مجید یزدانی گفت: بنده در کانال بناب تیراختورچولاری اطلاع رسانی کرده ام که کلیه فعالیت های ورزشی سالن علوی در مدت این ۱۰ روز به مجتمع بزرگ ورزشی انتقال یابد.

وی گفت: با توجه به اینکه حمایت اسپانسرها جواب گوی هزینه های باشگاه آراز بناب نیست لذا این باشگاه اقدام به اجاره دادن سالن ورزشی به نمایشگاه مبلمان شده است.

گفتنی است: با وجود تعداد محدود سالن های ورزشی در شهرستان بناب، گاهاجوانان ورزشکار حتی برای گرفتن سانس های ورزشی مجبور به فعالیت در ساعات دیر وقت شب هم میشوند.

1 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب
- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب
- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

راهیابی پینگ پنگ بازهای دختر بنابی به مسابقات بزرگسالان کشوری

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

دو نفر از پینگ پنگ بازهای دختر بنابی به مسابقات بزرگ سال کشوری راه یافت

به گزارش اخبار بناب/ مسابقات استانی تنیس روی میز انتخابی کشوری در رشته بزرگسالان امروز پنجشنبه بیست و سوم دی در سالن رسالت تبریز با حضور سه تیم از شهرستان های تبریز، #بناب و مرند برگزار گردید.

در این مسابقات تیم بناب به مربیگری خانم سلطانی و با بازی خوب بازیکنان بنابی مبینا ملاپور و ندا نبوی توانستند به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب نموده و به مسابقات کشوری راه یابند.

گفتنی است؛مسابقات کشوری تنیس روی میز بزرگسالان هفتم و هشتم بهمن ماه در استان اصفهان برگزار خواهد شد.

✅پیج جدید اخبار بناب
📲 instagram.com/akhbarbonab1399
http://www.akhbarbonab.ir/ سایت خبری      
                     کانال خبری @akhbare_bonab

لزوم ترویج فرهنگ دوچرخه سواری

لزوم ترویج فرهنگ دوچرخه سواری

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب بر لزوم ترویج فرهنگ دوچرخه سواری تاکید کرد.

به گزارش اخبار بناب: سید مجید یزدانی در جلسه مشترک بااعضای شورا و شهردار بناب، با اشاره به وظیفه این سازمان در ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و برگزاری همایش‌ها و مسابقات، تصریح کرد: با وجود برگزاری باشکوه ۲۱ دوره همایش “بناب شهر دوچرخه” بناب شهر ملی دوچرخه نخواهد شد، مگر این‌که زیرساخت‌های لازم برای دوچرخه سواری ایجاد شود.

به نقل از ایسنا، وی افزود: اکنون که شیراز به این عنوان دست یافته در سایه ایجاد زیرساخت‌هایی چون ۳۰۰ کیلومتر مسیر ویژه، ایستگاه‌های دوچرخه سواری و به اشتراک گذاری ۲۰۰۰ دوچرخه اتفاق افتاده است.

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

وی با بیان این‌که شورا و شهرداری تاکنون دوچرخه سواری را دغدغه خود نمی‌دانست، تصریح کرد: خوشبختانه با حضور آقای نظام پرست در راس شهرداری، نگاهی ویژه به این امر انجام گرفته و امیدواریم تا زیرساخت‌ها هرچه زودتر فراهم شود.

یزدانی افزود: مسیرهای اندک قبلی نیز اکنون برای دوچرخه سواران قابل استفاده نیست و در وهله اول باید این مشکل برطرف شود.

وی تاکید کرد: امکان کسب این عنوان همیشه برای بناب وجود دارد.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2756(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

پیام مشترک شجاعی و دژاگه علیه شایعات جدایی/در تراکتور خواهیم ماند و جدا نخواهیم شد؛

01582415 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

در تراکتور خواهیم ماند و جدا نخواهیم شد؛ این نقل قول مشترک شجاعی و دژاگه برای پایان دادن به شایعه جدایی بود.

به گزارش اخبار بناب به نقل از “ورزش سه”، اشکان دژاگه و مسعود شجاعی که در سومین سال حضور خود در تراکتور شرایط پیچیده‌ای را سپری کرده‌اند، حالا در واپسین روزهای نقل و انتقالات به تیتر یک پنجره زمستانی تبدیل شده‌اند. شایعات از این قرار بوده‌اند که اشکان دژاگه مسیری مشابه با احسان حاج صفی را طی می‌کند و به جای اصفهان با بلیط تهران راهی پایتخت می‌شود تا پیراهن استقلال را بر تن کند. هم‌چنین درباره مسعود شجاعی نیز شایعاتی از این دست وجود داشته اند و به نظر می‌رسید که جدایی حداقل یکی از آن‌ها اجتناب ناپذیر است.

این اتفاق در حالی قریب الوقوع به نظر می‌رسید که چندی قبل احسان حاج صفی با بخشش طلب خود تراکتور را به مقصد سپاهان ترک کرد تا یک خسران بزرگ را برای تی تی‌های شهر تبریز ثبت کند و طبیعتا جدایی یک کاپیتان دیگر می‌توانست اوضاع را برای تراکتوری‌ها بحرانی ساز‌د ث فشار هواداران را بیشتر کند.

شجاعی و دژاگه؛ کم سروصداترین‌ها در قرنطینه!

اما در همین حال و در شرایطی که گمانه‌ زنی‌ها به اوج خود رسیده بود، باشگاه تراکتور ابتدا مصاحبه مفصلی از رسول خطیبی منتشر کرد و سپس نقل قولی از مسعود شجاعی و اشکان دژاگه. رسول خطیبی گفته بود که به اشکان و مسعود نیاز مبرمی دارد و نمی‌خواهد که آن‌ها را از دست بدهد.

لحظاتی بعد تصویر دو کاپیتان تیم ملی در کنار رسول خطیبی و با این شرح منتشر شد که خود آن‌ها هم می‌خواهند در تراکتور بمانند. نقل قول آن‌ها بدین شرح بود: در کنار رسول خطیبی با قدرت در تراکتور ادامه می‌دهیم. از اول هم قرار نبود جایی برویم. این همه زحمت کشیدیم و حالا برای لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌شویم.

رسمی: اشکان دژاگه و مسعود شجاعی به تراکتورسازی پیوستند – Football Tribe Iran

حال با توجه به این تصویر و مصاحبه‌های دوگانه، اخبار درباره این انتقال بزرگ از تبریز به تهران لحظه به لحظه کم‌رنگ‌تر می‌شود و به نظر می‌رسد که دو ستاره فوتبال ایران حداقل در نیم فصل پیش رو تراکتوری بمانند و‌ سپس شاید تصمیم جدیدی بگیرند.

حضور این دو بدون تردید بر‌ کیفیت و قدرت تراکتور اضافه خواهد کرد و هم‌چنین تجربه دو ستاره سابقا ملی پوش می تواند عاملی برای موفقت تی تی‌های تبریز در رقابت‌های بین المللی شود؛ هر چند که هنوز از تهران پالس‌هایی برای علاقه استقلال به جذب اشکان دژاگه وجود دارد.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2709(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

نریمان‌جهان به تراکتور ی شد

653481b9 2623 44ce 8988 65df63336cc3 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

سامان نریمان‌جهان بازیکن تیم فوتبال نفتچی باکو پس از مذاکره با سران باشگاه تراکتور و چند سال دوری از این تیم دوباره به جمع قرمزپوشان تبریزی پیوست.

به گزارش اخبار بناب به نقل از ایرنا، پس از حضور رسول خطیبی در تراکتور زمزمه هایی مبنی بر مذاکره باشگاه با نریمان جهان به گوش می رسید تا اینکه از هفته گذشته این مذاکرات علنی شد و بازیکن مدنظر خطیبی پس از اخذ رضایت باشگاه آذربایجانی به جمع تراکتوری ها در نیم فصل دوم لیگ برتر اضافه شد.

نریمان جهان ۲۹ ساله و متولد شهر بناب در آذربایجان شرقی است که از محصولات مدرسه فوتبال تراکتورسازی به شمار می رود سابقه بازی در تیم های ماشین سازی، گسترش فولاد، نفت،  پیکان  و پرسپولیس تهران و تراکتور را دارد و  فصل گذشته از ماشین سازی تبریز به نفتچی منتقل شد و با این تیم نایب قهرمانی لیگ جمهوری آذربایجان را کسب کرد،

تیم تفتچی باکو در فصل جاری رقابت های لیگ برتر جمهوری آذربایجان پس از سال ها قرار گرفتن زیرسایه تیم قدرتمند قره باغ، با شکست این تیم در صدر جدول رده بندی قرار گرفته است و این باشگاه در سایت رسمی خود با تایید خروج نریمان جهان از این تیم برای  او در تیم جدیدش آرزوی موفقیت کرده است.

نریمان جهان بین سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ در تیم تراکتور حضور داشت و توانست ۱۰ گل به ثمر رسانده و در نایب قهرمانی تراکتور در لیگ برتر سال ۱۳۹۳ نقش بسزایی داشت.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2705(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

نمی‌توانیم مدعی شهر دوچرخه در معنای واقعی کلمه باشیم

61760191 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

رئیس هیئت دوچرخه سواری بناب: نمی‌توانیم مدعی شهر دوچرخه در معنای واقعی کلمه باشیم.

به گزارش اخبار بناب: رئیس هیئت دوچرخه سواری بناب با اشاره به اینکه تنها در برگزاری همایش پرشور دوچرخه سواری ادعا داریم و نمی‌توانیم مدعی شهر دوچرخه در معنای واقعی کلمه باشیم، گفت: بناب، برخلاف ادوار گذشته، سالی یک روز می‌تواند به شهر دوچرخه به معنای واقعی کلمه تبدیل شود و آن هم روز برگزاری “همایش بناب شهر دوچرخه” است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا: مرتضی فرزان در جمع خبرنگاران، درخصوص انتقادات مطرح شده از ثبت اخیر شهر شیراز به‌عنوان شهر ملی دوچرخه، اظهار کرد: در حال حاضر به روزترین تعریف از شهر دوچرخه، شهری است که مردم از دوچرخه برای حمل و نقل خود استفاده کنند.

وی تشریح کرد: برای مثال شهر تبریز به‌عنوان قطب دوچرخه سواری با داشتن تجربه برگزاری بیش از ۳۰ دوره برگزاری تور دوچرخه سواری کشور و تیم داری در دوچرخه سواری حرفه‌ای به‌عنوان شهر دوچرخه شناخته نشده است.

وی افزود: شیراز اخیرا در رقابت با شهرهای مشهد، یزد و تبریز به عنوان سه کاندیدای دیگر به عنوان شهر ملی دوچرخه انتخاب شد، در حالی‌که بناب به‌علت نداشتن آیتم‌های مورد نظر این ارزیابی، حتی بصورت حداقلی نیز نتوانسته بود کاندیدای این عنوان شود.

فرزان گفت: وجود مسیرهای ویژه دوچرخه سواری، ایستگاه دوچرخه‌های عمومی، پارکینگ دوچرخه، المان دوچرخه و همچنین دوچرخه سواری مسئولان در سطح شهر به‌عنوان اصلی‌ترین پارامترهای شهر ملی دوچرخه است.

وی افزود: بناب، از پارامترهای مورد نظر تنها یک المان کوچک دوچرخه را دارد، در حالی که شیراز در سال‌های اخیر با ایجاد زیرساخت‌هایی چون ۳۰۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه سواری که ۱۱۰ کیلومتر آن مختص دوچرخه است و همچنین صدها پارکینگ و ایستگاه دوچرخه و دو هزار دوچرخه اشتراکی با هزینه بالای ۱۰۰ میلیارد ریال در سطح شهر به این عنوان دست یافته است.

وی گفت: عدم رغبت مسئولان شهرستان بناب به رفت و آمد با دوچرخه به محل کار نیز از جمله موارد دیگری است که فرهنگ دوچرخه سواری این شهرستان را تحت الشعاع قرار داده و امتیاز مربوط به این آیتم نیز برای بناب تعلق نمی‌گیرد.

رئیس هیئت دوچرخه سواری بناب در پاسخ به اینکه چرا در جست‌وجوی اینترنتی بناب را به عنوان شهر دوچرخه پیدا می‌کنیم، گفت: برگزاری ۲۱ همایش سالانه و پرشور دوچرخه سواری در بناب که همیشه شعارش نیز “بناب شهر دوچرخه” بود باعث شده اخبار و رویدادهای مربوط به این همایش بناب را بعنوان شهر دوچرخه ایران مطرح کند، در حالی‌که در عمل بناب هیچگاه به‌عنوان شهر دوچرخه در کشور ثبت نشده است.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده جهت ثبت ملی دوچرخه سواری بناب در کشور، افزود: یک بار از طریق سازمان میراث فرهنگی برای این عنوان اقدام شد، ولی به‌علت اینکه دوچرخه به عنوان ابزار اختراع شده در ایران تشخیص داده نشد، این ثبت نیز منتفی شد و بار دیگر نیز به منظور ثبت همایش سالانه “بناب شهر دوچرخه” اقدام شد که اینبار هم مسکوت ماند.

به گزارش ایسنا، فرزان ادامه داد: صرفا در روز برگزاری همایش دوچرخه سواری است که مسیر دوچرخه سواری، پارکینگ و ایستگاه دوچرخه برای دوچرخه سواران تدارک دیده می‌شود و حتی مسئولان شهرستان هم پا به رکاب می‌شوند، اما متاسفانه در طول سال خبری از شهر دوچرخه در بناب نیست.

وی با انتقاد از عدم همکاری ارگانهای ذیربط در فراهم کردن زیرساخت‌های دوچرخه سواری در بناب، افزود: علی رغم برگزاری جلسات متعدد با شواری شهر، شهرداری و راهنمایی و رانندگی بناب برای ایجاد مسیرهای ویژه دوچرخه سواری، پارکینگ دوچرخه و ایستگاه‌های دوچرخه عمومی در سطح شهر، نه تنها تاکنون اقدامی بدین منظور انجام نشده، بلکه معدود مسیرهای ویژه دوچرخه در سطح شهر نیز به سبب پارک خودروها، عملا بلااستفاده شده است.

وی در خاتمه با اشاره به نقش تعریف شده ورزش و جوانان و هیئت دوچرخه سواری بناب در حفظ و نگهداری فرهنگ دوچرخه سواری در این شهر، تشریح کرد: با تلاش اداره ورزش و جوانان و هیئت دوچرخه سواری بناب همایش قدیمی بناب شهر دوچرخه که در اواخر دهه ۸۰ رو به افول بود، دوباره رونق گرفته و سالانه شاهد برگزاری گسترده آن هستیم، اما متاسفانه بقیه ارگان‌ها در فرهنگ دوچرخه سواری کوتاهی می‌کنند.

http://www.akhbarbonab.ir/2637/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/akhbarbo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275