پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401

حوزه و دانشگاه

مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در دانشگاه بناب +تصاویر

به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب، مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در سالن همایش های علامه طباطبایی دانشگاه برگزار شد.

s1 9 min - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ سرپرست دانشگاه بناب در این مراسم با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، درباره مسئله‌ی «جهاد تبیین» گفت: باید به حرکت تبیین، که از دغدغه های مهم مقام عظمای ولایت است، اهمیت بیشتر و بهتر بدهیم که خنثی‌کننده‌ی توطئه‌ی دشمن است.

دکتر مجتبی عباسیان با عنوان اینکه جهاد تبیین یکی از اقدامات مهم مبارزه‌ جریان حق و باطل است، افزود: جامعه‌ی دانشگاهی و دانشجویان نقش خیلی مهمی در حوزه‌ی تبیین دارند.

وی گفت: دعوت به جهاد تبیین یکی از الزامات تحقق بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» است، که متاسفانه به این امر بسیار مهم، کمتر توجه شده است.

وی با اشاره به سم پاشی ها در فضای مجازی و گمراه کردن افکار عمومی که از دسیسه های دشمنان انقلاب است، گفت: بهترین راه حل برای رفع و مبارزه با این نیرنگ ها، توجه عمیق به جهاد تبیین و بیان واقعیات انقلاب است.

عباسیان با اشاره به اینکه بعد از وقوع انقلاب اسلامی، انقلاب و جهاد علمی در ایران اتفاق افتاده است، افزود:

تعداد اساتید دانشگاه ها بعد از انقلاب سال 57 به 10 برابر رسیده است.

وی با اعلام اینکه از برکات انقلاب اسلامی در دانشگاه ها، افزایش تولید علم، دانش و فناوری در تمامی عرصه ها است، گفت: تعداد مقالات انتشار شده در سال 57 به تعداد 500 مقاله در کل مجلات علمی بوده که بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، این رقم تا سال 2021 به 76 هزار مقاله رسیده است.

عباسیان با اعلام این خبر که 30 درصد از کل مباحث علمی جهان توسط دانشمندان ایرانی بحث شده است، اظهار کرد: در بحث مرجعیت علمی در کل دنیا، آموزش علمی ایران 1 هزار 800 مجله علمی معتبر دارد که  284 مجله آن به صورت بین المللی منتشر میشود.

وی گفت: دانشگاه باید در تمام مسائل علمی، اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی منطقه تاثیر گزار بوده و به  مسائل و مشکلات منطقه جوابگو باشد.

s1 13 min - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

در ادامه این مراسم دکتر محمد صادقی آزاد گفت: انقلاب اسلامی ایران بر خلاف انقلاب دیگر کشورها با وجود درایت و رهبری حضرت امام خمینی (ره) و پیروی مردم از ایشان، با شعار استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی به پیروزی رسید و با پشتوانه مردمی بعد از 43 سال به مسیر پیشرفت خود ادامه می دهد.

وی با اشاره به پیشرفت های ایران بعد از انقلاب سال 57 افزود: در حال حاضر برخلاف گذشته، تمامی حرکات و جریانات منطقه بدون حضور ایران اتفاق نمی افتد.

رزمنده و جانباز هشت سال دفاع مقدس با عنوان اینکه رویش انقلاب اتفاق افتاده است و باید این رویش را بیشتر و بهتر پیگیری کنیم، گفت: در حال حاضر مشکلات اقتصادی گریبان گیر مردم هست، اما با وحدت و امید آفرینی و با روش های علمی و با تکیه بر آرمان های انقلاب در دانشگاه ها می توانیم از این بحران هم به خوبی عبور کنیم.

صادقی آزاد با بیان اینکه دشمن علم نافع را هدف قرار داده است و با انواع روش ها، سعی در تخریب مراکز علمی را دارد، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی با کم رنگ کردن حضور دانشگاه ها در حل مسائل و مشکلات جامعه، با هدف ایجاد یاس و ناامیدی در میان جوانان در تلاش برای مانع تراشی پیشرفت های انقلاب هستند.

وی گفت: هر توفیق و پیشرفتی را که داشته ایم روی میز دانشگاه حل کرده ایم و مشکلات در حال حاضر هم با اقدامات تخصصی در دانشگاه ها قابل حل هستند.

وی با اشاره به مطالبه گری مردم از مسئولان باید مسئولین مشکلات را حل کنند افزود: راه چاره ایران برای خارج شدن از مشکلات بخصوص مشکلات اقتصادی رسیدن به خود باوری و پرهیز از ناامیدی است.

وی با اشاره به سرلوحه قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب، جهاد تبیین و کتاب صعود 40 ساله انقلاب، اظهار کرد: با وحدت مردم به احترام خون شهیدان باید با امید تلاش بکنیم تا به خودباوری برسیم و دشمنان را ناامید کنیم.

گفتنی است: در این مراسم که با حضور جمعی از دانشجویان برگزار شد، نماینده تشکل های دانشجویی (جامعه اسلامی دانشجویان و شورای دبیران انجمن های علمی) انتقادات و پیشنهادات خود را در حضور ریاست محترم دانشگاه بیان نمودند.

همچنین در پایان این مراسم توسط جامعه اسلامی از خانواده های معزز شهید نادرقلی مختاری (جوانترین شهید بناب) و شهیدحسن شاهین شیشوان (شهید مدافع حرم بناب) و شهید قربان نوید آلقو (شهید مرزبانی کشور) تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

s1 16 min - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

دیدار مدیر عامل مجتمع فولاد ظفر با سرپرست دانشگاه بناب

دیدار و گفتگوی مهندس فرهاد نیک نفس مدیرعامل مجتمع فولاد ظفر با سرپرست دانشگاه بناب

DSC 6365 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ در این دیدار که راه کارهای تعامل فولاد ظفر و دانشگاه بناب مورد بررسی قرار گرفت، سرپرست دانشگاه بناب ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و آرزوی توفیق برای مدیرعامل جدید مجتمع فولاد ظفر بناب، بر ضرورت استفاده این مجتمع از نیروهای متخصص و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی توسط مجتمع در سطح شهرستان تاکید کرد.

دکتر مجتبی‌ عباسیان با اشاره به اینکه دانشگاه ‌بناب دانشگاه فنی ‌ومهندسی است، به معرفی توانمندی های دانشگاه در حوزه‌های مختلف پرداخت و بر تقويت و توسعه همكاری های فی مابين با هدف دسترسی و به كارگيری دانش و فناوری روز، اجرای طرح های پژوهشی، مطالعاتی، توسعه ای ،كاربردی، مشاوره ای در موضوعات مرتبط با نياز های منطقه و صنعت تاكيد كرد.

وی به ارتباط مستقیم صنعت با دانشگاه و بر تحقیق و توسعه در حوزه صنعت تاکید کرد و گفت: ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت می‌تواند عامل توسعه پایدار باشد و این ارتباط از سوی دانشگاه بناب باید زودتر از این شکل می‌گرفت.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه بناب با انعقاد تفاهم نامه ای، ارتباط با حوزه صنعت را شروع خواهد کرد، افزود: این شروع را به فال نیک می‌گیریم تا با توسعه آن، گامی در جهت علمی ساختن فعالیت‌های صنعتی و صنعتی ساختن فعالیت های علمی برداشته باشیم.

در ادامه اين نشست مدير عامل شركت فولاد ظفر نيز با بيان پيشرفت هاي این شرکت در سال هاي اخير از پذيرش طرح و ایده‌هاي دانشگاهي و انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه بناب استقبال نمود.
در این دیدار مهندس فرهاد نیک نفس آمادگی خود را جهت همکاری هرچه بیشتر و بهتر مجتمع فولاد ظفر با دانشگاه بناب در قالب تفاهم نامه به منظور انجام طرح های پژوهشی وکمک به کم کردن آلایندگی‌های زیست محیطی مدنظر اعلام کردند.

وی از برقراری ارتباط دانشگاه و صنعت ابراز خرسندی کرد و گفت: همواره بر تربیت نیروی علمی و توانمند معتقد هستیم و بر این باوریم که ارتباط صنعت و دانشگاه می تواند در پرورش نیروهای علمی و مستعد تاثیر بسزایی داشته باشد.
نیک نفس افزود: امیدواریم بتوانیم دامنه ارتباط صنعت و دانشگاه را در آینده گسترده تر نماییم
dsc 6353 min - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

dsc 6355 min - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب
dsc 6349 min - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب
dsc 6365 min - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مطالب مرتبط

اولین نشست هم اندیشی سرپرست دانشگاه با بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه بناب

اولین نشست هم اندیشی سرپرست دانشگاه بناب با بنیاد حامیان علم و فناوری در سالن کنفرانس شهید سردار سلیمانی دانشگاه بناب برگزار شد.

DSC 6271 min - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ سرپرست دانشگاه بناب با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه حل مسائل و مشکلات منطقه است گفت: بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه بناب برای ارتقاء کیفی آموزش و پژوهش و جوابگویی نیازهای منطقه، شروع بکار کرده است.


دکتر مجتبی عباسیان با اشاره به اینکه سعی داریم با حمایت و اقدامات این بنیاد براساس استراتژی، مشکلات و نیازهای منطقه را حل کنیم، اظهار کرد: امید است برای حل مسائل زیست محیطی، آلایندگی های نیروگاه سهند و فولاد بناب، بحث کم آبی منطقه، خشک شدن دریاچه اورمیه، تقویت قدرتها در بحث صنایع تبدیلی در بناب و دیگر مشکلات شهرستان را  مطابق با نیازها و با برنامه حرکت و حل کنیم.
وی با عنوان اینکه وجود دانشگاه بناب باید در شهر ملموس و جوابگو حل مشکلات منطقه باشد، افزود: از اهدف اصلی این بنیاد در شهرستان بناب کمک به ارتقاء جایگاه دانشگاه و تمامی مراکز علمی شهرستان بناب است، تا بتواند جوابگوی نیازهای منطقه و کشور باشد.

وی گفت: از تمامی همشهریان،‌ معتمدین،‌ ریش سفیدان، فرهنگیان و دانشگاهیان شهرستان بناب تقاضا دارم که نقطه نظرات ارزشمند خود را برای پیشبرد بیشتر و بهتر اهداف بنیاد حامیان در اختیار هیات امنا و مسئولین دانشگاه بناب قرار دهند.
سرپرست دانشگاه بناب خاطر نشان کرد:‌ این بنیاد یک تشکل کاملاً غیر سیاسی و صرفاً یک بنیاد علمی و غیر دولتی است و امید داریم بزرگان و معتمدین شهرستان بناب در خیلی از عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی در بنیاد حامیان علمی و فناوری دانشگاه حضوری فعال داشته باشند.

 عباسیان گفت: خصلت نیکوکاری و بخشندگی بین جامعه شهرستان بناب زبانزد و سرآمد است و خیرین ما با الهام از تعالیم دینی از دیرباز نقش بسیار خوبی در توسعه علوم و دانش دارند، که از آن نمونه می‌توان به نهضت مدرسه سازی در بناب اشاره نمود.
وی افزود: با توجه به روحیه متعالی و با عنایت به نیازهای دانشگاه بناب ایجاد تشکیلاتی که بتواند بسترمناسبی جهت جذب کمک‌های نیکوکارانه و ایجاد پشتوانه های مالی لازم برای توسعه دانشگاه فراهم آورد بسیار ضروری به نظر می رسد. که در چنین شرایطی بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه بناب به همت جمعی از خیراندیشان شکل گرفته تا بتواند با ایجاد تشکیلاتی منسجم، مردم نهاد و شفاف این ضرورت اساسی را تامین نماید.

وی با اشاره به فعالیت دانشگاه‌ بناب در حوزه های مختلف آموزشی و پژوهشی، نیازهای این دانشگاه را بسیار متنوع برشمرد و استراتژی بنیاد حامیان علم وفناوری را مبنی بر ایجاد انطباق و همخوانی برای رفع نیازهای دانشگاه را راهبردی و ستودنی عنوان کرد.

در این نشست، دکتر یحیی داداش کریمی رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان ضمن خرسندی از برگزاری این جلسات، ایجاد بنیاد حامیان علم و فناوری را از بهترین هدیه های الهی توصیف نمود و گزارش مشروحی از عملکرد این بنیاد ارائه نموده،

در ادامه این نشست حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود برای ارتقا و کیفیت بیشتر و بهتر برگزاری جلسات تبادل نظرکردند و همچنین سرپرست دانشگاه بناب از حمایت های بنیاد حامیان تقدیر و تشکر نمود، و ابراز امیدواری از این که در آینده این ارتباطات گسترش و موجب رشد و شکوفایی و ارائه خدمات بهتری در شهرستان گردد.


آمریکا همیشه در مقابل انقلاب اسلامی شکست خورده است+تصاویر

آمریکا همیشه در مقابل انقلاب اسلامی شکست خورده است

ابه گزارش اخبار بناب؛ فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) قدرت آمریکایی‌ها را در برابر انقلاب اسلامی ناچیز دانست و گفت: رژیم زورگوی آمریکا همیشه و در همه جا در مقابل انقلاب اسلامی شکست خورده و خواهد خورد چراکه پایه این انقلاب باور و توکل بر خداوند متعال است.

سرتیپ پاسدار رحیم نوعی اقدم در همایش گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر در جمع دانشگاهیان دانشگاه بناب با اشاره به موارد تاثیر گذار در تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امام خمینی(ره) با ایمان به خدا حاکمیت طاغوت را در ایران برنتابید، در حالی‌که مخالفت‌هایی برای قیام ایشان بود اما چون این قیام با توکل به خداوند بود تمام ناممکن‌ها را ممکن کرد.

وی افزود: ۴۳ سال از عمر پر خیر و برکت انقلاب اسلامی ایران سپری می‌شود و ما به برکت خون شهدا و رهبری‌های هوشمندانه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی هرچه خواسته‌ایم اتفاق افتاده است.

وی یادآور شد: حضرت امام (ره) زمانی قیام کردند که کل جامعه دوقطبی شده بود و هیچ کشوری حق مستقل شدن را نداشت اما با اراده و توکلی که ایشان به خداوند داشتند، توانستند قدرت سوم جهانی با شعار نه شرقی و نه غربی را تشکیل دهند.

سردار نوعی اقدم دستاوردهای خوب انقلاب اسلامی حاصل تفکرات انقلابی مردم و مسئولین بوده که در طول ۴۳ سال گذشته قابل مشاهده همگان بوده است.

وی با بیان اینکه امروزه حزب الله به یک مکتب تبدیل شده است، گفت: ما حزب الله را در مقابل آمریکا و در خط مقدم خودمان تشکیل دادیم و رژیم اشغالگر قدس و آمریکا ۴۳ سال است که تلاش می‌کنند حزب الله را خلع سلاح کنند اما موفق نمی‌شوند.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب(س) خاطرنشان کرد: امروز حزب الله لبنان به ادبیات مقاوت پایدار در منطقه و جهان و به یکی از بازوان قدرتمند ملت ایران تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه آمریکا، دولت صدام را ۲۰ روزه و قذافی را در عرض یک هفته‌ جابجا کرده‌ بود، گفت: تروریست‌های داعش به کمک آمریکایی‌ها بیش از ۸۵ درصد سوریه را اشغال و تا درب کاخ بشار اسد نیز رسیده بودند و طراحی آنها برای تغییر دولت سوریه پنج روزه بود اما به تدبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که ایشان فرمان داده بودند، بشار اسد باید بماند، توانستیم با توکل به خدا و به مدد غیرت شهید حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم در برابر تروریست‌ها، دولت بشار اسد را حفظ، و راه را بر تعرض بر حریم اهل بیت ببندیم.

سردار نوعی اقدم تاکید کرد: ما انتقام حاج قاسم را می‌گیریم و زمان آن را خودمان انتخاب می‌کنیم و اولین انتقام سخت خون حاج قاسم، بیرون انداختن آمریکا از منطقه است.

وی همچنین گفت: امروز آمریکا اعتراف می‌کند که ترور سردار سلیمانی اقدامی اشتباه بوده، چرا که آمریکا دیروز با خود قاسم سلیمانی می‌جنگید اما امروز با شهادت حاج قاسم با کل دنیا می‌جنگد و این از برکات خون حاج قاسم است.

گفتنی است: پیش از سخنان سردار نوعی اقدم، دکتر مجتبی عباسیان سرپرست دانشگاه بناب و حجت الاسلام عیسی رنجبر مسئول دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه بناب در اظهاراتی با گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر به نقش و جایگاه شهدای انقلاب اسلامی، شهدای ۸ سال دفاع مقدس و مدافعان حرم پرداخته و نکاتی را مطرح کردند.

در پایان این همایش به نخبگان بسیجی دانشگاه‌های شهرستان بناب به رسم یادبود لوح و هدایایی اهدا شد.

پایان خبر/ ذاکر احمدزاده

بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان و استمرار راه آنها وظیفه‌ای ملی و همگانی است

بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان و استمرار راه آنها وظیفه‌ای ملی و همگانی است

به گزارش اخبار بناب؛ رئیس دانشگاه بناب با بیان اینکه خانواده شهدا با صبر و استقامت در فراق فرزندان شهید خود، تجلی بخش گوهر شهادت در جامعه و سرچشمه ایثار و فداکاری هستند، گفت: این عزیزان حق بزرگی بر گردن همه‌ی ما دارند و امروز بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان و استمرار راه آنها، وظیفه‌ای ملی و همگانی است.

هیات رئیسه و جمعی از مسئولان دانشگاه بناب در پی درگذشت مرحوم کربلائی «شیخ یداله مختاری» پدر و برادر شهیدان سرافراز «نادرقلی و اباذر مختاری» با خانواده وی دیدار کرده و تسلیت گفتند.

مجتبی عباسیان در این دیدار با بیان اینکه تکریم از خانواده شهیدان، ایثارگران و آزادگان وظیفه‌ای همگانی است، اظهار کرد: دانشگاه بناب همواره در راه خدمت به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و خدمت به جامعه مخصوصاً خانواده.های معظم شهداء و ایثارگران را برای خود افتخار می‌داند.

گفتنی است؛ بسیجی والامقام نادرقلی مختاری با چهارده سال سن کوچک‌ترین رزمنده هشت سال دفاع مقدس، فرزند مرحوم کربلائی یداله مختاری و متولد ۱۳۴۷ در تاریخ ۱۳۶۱/۸/۷ در منطقه سومار به درجه‌ی رفیع شهادت رسید.

 همچنین شهید اباذر مختاری، برادر مرحوم کربلائی یداله مختاری متولد ۱۳۳۱ درتاریخ ۱۳۶۷/۰۷/۱۸ درمنطقه کردستان بوکان به درجه شهادت نائل شد.

/ انتهای خبر ذاکر احمدزاده

DSC 5821 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب
DSC 5818 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب
DSC 5802 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب
DSC 5799 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب
بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان و استمرار راه آنها وظیفه‌ای ملی و همگانی است

برگزاری همایش ملی سازه های مقاوم در دانشگاه بناب

همایش ملی سازه های مقاوم توسط گروه مهندسی عمران در دانشگاه بناب برگزار شد

11111111111111 min - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش اخبار بناب؛ دومین همایش ملی سازه های مقاوم در برابر ضربه و انفجار با کد مجوز ISC : ۰۰۲۱۰-۲۲۰۴۶ توسط گروه مهندسی عمران دانشگاه و به صورت مجازی برگزار گردید. دبیر اجرایی همایش در تشریح برگزاری این خبر اظهار کرد: این همایش با همکاری گروه مهندسی عمران دانشگاه بناب با دانشکده و پژوهشکده مهندسی و پدافند غیرعامل دانشگاه جامع امام حسین (ع) و در بستر مجازی با حضور اساتید، دانشجویان، مهندسین و پژوهشگران فعال در عرصه مصالح و سازه های مقاوم، پدافند غیرعامل، بهسازی و مقاوم‌سازی برگزار شد.

 دکتر سمیه ملایی با اشاره به اینکه در این همایش ۱۸۰ نفر ثبت نام کرده بودند، افزود: تعداد ۸۰ مقاله به دبیرخانه همایش فرستاده شده بود که ۵۵ مقاله پذیرش شد.

 وی گفت: از مقالات پذیرش شده،  ۴۵ مقاله بصورت سخنرانی و ۱۰ مقاله نیز بصورت پوستر ارائه گردیدند.  
ملایی با اعلام این خبر که همه پوسترها و فایلهای ارائه در پنل کاربرها در اختیار عموم قرار دارد، افزود: مقالات ارائه شده همایش ملی بزودی در پایگاه‌های  CIVILICA و ISC در دسترس قرارخواهد گرفت.

همچنین همزمان با برگزاری همایش، کارگاه‌های مجازی با تدریس اساتید متخصص نیز تشکیل گردید که ۱۵۰ نفر در این کارگاه ها حضور داشتند.

منبع/ روابط عمومی دانشگاه بناب؛

پایان خبر/ ذاکر احمدزاده

مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه بناب برگزار شد

با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیئت همراه مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه بناب برگزار شد.

به گزارش اخبار بناب؛ مراسم تکریم دکتر حسین پیری رئیس سابق و معارفه دکتر مجتبی عباسیان رئیس جدید دانشگاه با حضور دکتر هاشم داداش پور معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر مسعود گنجی ریاست صندوق رفاه دانشجویان، دکترجعفر رازقی سرپرست امور دانشجویان غیر ایرانی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و دانشگاهیان در سالن همایش های علامه طباطبایی دانشگاه بناب برگزار شد.

dsc 5730 min - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

شرایط برای بازگشایی دانشگاهها آماده است
  معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور نیز در این مراسم گفت: شرایط برای بازگشایی دانشگاه‌ها آماده است و تمامی مصوبات ستاد ملی کرونا اجرا می شود.

هاشم داداش پور با اشاره به روند مناسب واکسیناسیون در جامعه دانشگاهی گفت: طبق آمارهای اخذ شده از ستاد ملی کرونا، حدود ۸۰ درصد از دانشجویان کشور علیه کرونا واکسینه شده اند و با ابلاغ مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کلیه دانشگاه‌ها در حال آماده سازی هستند و به سمت از سرگیری کامل آموزش حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شادابی و پویایی به دانشگاه‌ها باز خواهد گشت، گفت: آمادگی‌های لازم در همه مراکز دانشگاهی کشور فراهم شده و به مرور زمان مشکلات احتمالی هم حل و شاهد حضور دانشجویان خواهیم بود.

دکتر مجتبی عباسیان

اهداف دانشگاه را با قدرت پیش خواهیم برد
  در این مراسم سرپرست جدید دانشگاه بناب به ارائه برنامه راهبردی در جهت پیشرفت دانشگاه بناب اشاره کرد و افزود: این برنامه تا سال ۱۴۰۴پیش‌بینی شده و با تلاش های بیشتر و بهتر به مرحله عملیاتی خواهیم رساند.

دکتر مجتبی عباسیان با اشاره به جایگاه ترانزیتی و موثر شهرستان در منطقه گفت: بناب به عنوان یکی از قطب های اقتصادی استان و کشور معرفی می‌شود و قطعاً با کمک مسئولان شهرستان تمام تلاش خود را برای نزدیک کردن دانشگاه به صنعت و سایر حوزه ها انجام خواهیم داد.

وی رشد و پویایی دانشگاه بناب در کنار دانشگاه آزاد و پیام نور را از ظرفیت‌های بزرگ شهرستان بناب دانست و بر ظرفیت علمی دانشجویی دانشگاه تاکید کرد.

 وی گفت: یکی از مهمترین اهداف تعریف شده در برنامه راهبردی دانشگاه بالا بردن توان رقابتی این نهاد علمی در عرصه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، در سطح ملی و منطقه ای است تا این دانشگاه تبدیل به دانشگاه برتر در جنوب استان آذربایجان شرقی شود.

دکتر عباسیان با اعلام اینکه از دیگر اهدف تعریف شده دانشگاه بناب، پاسخ گو بودن به بخش ها و نیازهای شهرستان بناب است، گفت: برای توسعه برنامه‌های فرا رشته ای، میان رشته ای و چند رشته‌ای، پاسخگویی به نیازهای منطقه بخصوص نیازهای صنعتی منطقه (فولاد، نیروگاه و صنایع تبدیلی) و تلاش در جهت حل مشکلات آب به عنوان اصلی‌ترین مشکل شهرستان و احیای دریاچه ارومیه، گسترش ارتباطات بین المللی، توجه ویژه به مراکز رشد، تقویت کارآفرینی و ارتباط دانشگاه با صنعت، تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

وی افزود: به زودی با بهره برداری از ساختمان اداری در دانشگاه و کتابخانه در سایت جدید دانشگاه و با  عملیاتی کردن خوابگاه متاهلین و خوابگاه پسران، راه اندازی مسائل رفاهی کارکنان و اعضای هیات علمی، ایجاد صندوق حمایت از دانشجویان کم بضاعت و بی بضاعت، ایجاد استخر و سالن ورزشی، با مشارکت وزارت علوم و بنیاد حامیان علم و فناوری پیشرفت های بیشتر و بهتری نصیب دانشگاه بناب خواهد شد.

حجت الاسلام عیسی رنجبر

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه فراگیر شود

مسئول دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه بناب در این مراسم با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا «س» و فرارسیدن ایام الله دهه فجر، گفت: همه مسئولان، اساتید و دانشجویان وظیفه داریم برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب تلاش های بیشتر و بهتری را انجام دهیم.

حجت الاسلام عیسی رنجبر با اشاره به اینکه دانشگاه متعلق به نظام است و وظیفه مهمی در نگهداری از این امانت داریم، گفت: اساتید باید دانشجویانی در طراز انقلاب اسلامی و با فکر جهادی با زبان گویا و درمقام اندیشه دینی و انقلابی در مقام عالم و مجاهد و هم دل داده به نظام پرورش دهند.

دکتر حسین پیری

اقدامات خوبی در دانشگاه بناب انجام شده است

رئیس سابق دانشگاه بناب نیز در این مراسم با تشریح عملکرد خود در ۳.۵ سال گذشته اشاره کرد، و گفت: در این مدت کارکنان دانشگاه زحمت‌هایی را متحمل شده‌اند که از همه آنها تشکر و قدردانی میکنم.

دکتر حسین پیری به اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف دانشگاه اشاره نمود و افزود: الکترونیکی کردن حوزه آموزش برای کاهش مراجعات، اخذ مجوز رشته در کارشناسی ارشد در رشته های مکانیک و شیمی و برق، اخذ دانشجو در مرحله کاردانی معماری هم از عملکردهای حوزه آموزش بوده است.

وی افزود: افزایش ۶۴ درصدی مقالات ۱۰درصد موضوعی و تجهیز برخی آزمایشگاه ها از جمله اقداماتی بوده که در حوزه پژوهش انجام شده است.

پیری گفت: صنعتی سازی آشپزخانه، افتتاح زمین بسکتبال خواهران و کسب عنوان مرکز نمونه مشاوره در سال های گذشته و همچنین افتخارات کسب شده در اداره تربیت بدنی و کف پوش سازی زمین محوطه ورزشی و خرید ۸ دستگاه دوچرخه از دست آوردهای مهم حوزه دانشجویی است.

وی گفت: در حوزه عمرانی نیز اقداماتی از قبیل دیوارکشی سالن ورزشی و راه اندازی آسانسور دانشکده علوم پایه انجام شده است.

شهریار فتحی

مردم بناب قدردان مدیران زحمتکش هستند

فرماندار بناب در این مراسم با اشاره به اینکه دکتر مجتبی عباسیان فرزند همین شهر است و بر نقاط ضعف و قوت شهرستان آشنا بوده افزود: این انتخاب برای ارتقای دانشگاه بناب و شهرستان موثر خواهد بود و برای وی در این راه آرزوی توفیقات روز افزون را داریم.

شهریار فتحی عباسیان را شخصیتی علمی خواند و مسئولیت تعریف شده برای وی را خطیر دانست، و اظهار کرد: تغییر مدیریتی در تمامی عرصه‌ها، تغییری مثبت می‌تواند باشد چرا که باعث تزریق افکار، نگرش و توانایی های جدید به مجموعه میشود.

وی مردم شهرستان بناب را مردمی سخت کوش و قدرشناس و دلسوز دانست و با بیان اینکه این مردم قدر زحمات مدیران تلاشگر را می دانند، گفت: هر پست و سمتی قطعاً یک روز به اتمام خواهد رسید و مدیری موفق خواهد بود که برای رضای خدا به مردم خدمت کند.

وی از رئیس جدید دانشگاه بناب خواست تا با توجه به پتانسیل های منطقه و شناختی که از آن دارد در راستای ارتقای علمی دانشگاه بناب بکوشد.

فتحی با اعلام این خبر که ارتباط دانشگاه با صنعت ضعیف است بر استفاده پژوهشی_علمی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: فرصتی که چهره‌های علمی، صرف پژوهش های جدید باید نمایند، در میان بروکراسی های اداری و عدم ارتباط موثر دانشگاه در حوزه های تولیدی کم رنگ شده و امید است با تغییر نگرشی جدی این نقطه ضعف را تبدیل به فرصتی برای ارتباط موثر دانشگاه و عرصه تولید و صنعت نماییم.

فرماندار بناب شهرستان بناب را به عنوان قطب صادرات خشکبار و فولاد شمال غرب کشور نام برد و افزود: با سوق دادن دانشگاه بناب به سمت پیوند با صنعت، کشاورزی و دامداری، رشد این شهر بیش از پیش سرعت خواهد گرفت.

گفتنی است در این مراسم دکتر فریبرز رحیمی به نمایندگی از اعضای هیات علمی و مصطفی شانه ای به نمایندگی از کارکنان دانشگاه بناب به بیان نکته نظرات و انتقادها و پیشنهاد های خود در حضورر معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پرداختند.

در این مراسم حکم دکتر مجتبی عباسیان به ‌عنوان سرپرست دانشگاه بناب از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به وی اعطا شد.منبع/ روابط عمومی دانشگاه بناب؛

پایان خبر/ ذاکر احمدزاده

تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و مجتمع فولاد ظفر بناب

635608206825714290 lg - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و مجتمع فولاد ظفر بناب در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه تفاهم‌نامه امضا کردند.

به گزارش اخبار بناب؛ نشست اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی بناب با مدیران عالی مجتمع فولاد ظفر بناب با موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه به میزبانی این مجتمع برگزار شد.

به نقل از خبرگزاری آنا: در این نشست مدیران دانشگاهی و صنعت درباره هم‌افزایی دانش علمی با صنعت به تبادل‌نظر و پرداختند.

علی مردم‌خواه مدیرعامل مجتمع فولاد ظفر بناب در این جلسه با اشاره به سطح علمی و دانشگاهی شاغلان در مجتمع فولاد ظفر بناب عنوان کرد: این مجتمع حاضر به همکاری در موارد صنعتی با دانشگاه‌های کشور است.

سیدابوالفضل رضوی‌پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب نیز با یادآوری ظرفیت بالای علمی این دانشگاه بیان کرد: در زمینه ارتقای دانش فنی و انجام پژوهش آموزشی آماده همکاری با بخش صنعت هستیم.

در پایان این جلسه تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و مجتمع فولاد ظفر بناب در راستای همکاری‌های دوجانبه و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود و توانایی‌های علمی و پژوهشی بین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و مدیرعامل مجتمع فولاد ظفر بناب به امضا رسید.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2700(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

سپاه در همه عرصه ها در کنار مردم مجاهدت کرده است

un - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مدیر حوزه علمیه بناب گفت: سپاه برآمده از جوانان برومندی است که با نثار خون خود، امنیت و اقتدار را برای ملت به ارمغان آورده‌ و شاهد بوده‌ایم پس از تشکیل سپاه، این نیرو در کنار مردم آماده مجاهدت بوده است.

به گزارش اخبار بناب؛ حجت الاسلام شیخ مجید باقری بنابی در جمع پاسداران و سربازان سپاه بناب مأموریت و رسالت سپاه را پاسداری از انقلاب اسلامی در تمامی جوانب آن برشمرد.

 به نقل از خبرگزاری بسیج: اظهار داشت: در عرصه دفاعی، بخش بزرگی از توانمندی‌های عظیم موشکی و پهپادی را مدیون دلیرمردان سپاه هستیم که در کنار ارتش در مسیر مبارزه با دشمنان، قد علم کرده‌اند و همچنان سینه خود را آماج دشمنی‌ها می‌کنند تا ملت ایران در آسایش و آرامش باشد.

حجت الاسلام باقری بنابی ورود سپاه به عرصه سازندگی را از دیگر مولفه‌های موفق عملکرد سپاه عنوان و بیان کرد: مجاهدت در عرصه فرهنگی و جنگ نرم دشمن نیز با عملکرد موفق سپاه همراه بوده است و در حوزه‌های مقابله با دشمنان نظام در عرصه‌های اطلاعاتی نیز سپاه خیره‌کننده ظاهر شده و دشمنان را منکوب ساخته است.

وی با اشاره به در پیش بودن روز پاسدار و ولادت امام حسین(ع) و روز جانباز بیان داشت: روزهای سخت جنگ طی شد و زخم‌های جنگ بر دل و جان جانبازان غیور ما باقی ماند که اسوه‌های ایثار و مقاومت هستند و آنان همچون شهدای زنده، در جامعه نورافشانی می‌کنند.

شیخ مجید باقری بنابی با تأکید بر اهمیت پاسداشت خانواده‌های شهدا و جانبازان، گفت: تأکید موکد رهبر انقلاب اسلامی بر تکریم این عزیزان است و دستگاه‌ها وظیفه دارند که به بهترین شکل این عزیزان را مورد توجه قرار دهند و حرمت آنان را حفظ کنند.

وی در پایان سخنان خود نمونه بارز و پاسدار نمونه اسلام و انقلاب را سردار قاسم سلیمانی نام برد و گفت: این مرد الهی با اتکا به خدا و بهره جستن از سیره ائمه اطهار(ع) توانست تعهد و ولایتمداری خود را به انقلاب ثابت کند و به آرزوی خودش که همانا شهادت و جهاد در راه خدا بود برسد.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2660(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

ایرانی‌ها دشمن شناس ترین مردم در جهان هستند

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

امام جمعه بناب ضمن قدردانی از مردم کشورمان به جهت حضور حماسی در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن گفت: ایرانی‌ها دشمن شناس ترین مردم در جهان هستند.

به گزارش اخبار بناب به نقل از مهر؛ حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه‌های آئین دشمن شکن جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه این حضور حماسی در سراسر کشور یک معجزه الهی بوده و قابل تقدیر و تشکر است افزود: هزاران پیام رسان، گزارشگر و خبرنگار با انتشار حقایق از صحنه‌های مختلف این حضور حماسی به دشمنان نظام نشان دادند که ملت بزرگ ایران علیرغم تمام فشارها و تحریم‌ها در وسط میدان قرار گرفته و با تمام شرایط اقتصادی با تحمل تمام سختی‌ها از انقلاب خود محافظت می‌کند.

وی تصریح کرد: مردم ایران اسلامی نشان دادند که دشمن شناس ترین ملت روی زمین ملت ایران هستند و با گذشت چهل و دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی این ملت روشن و آگاه دنباله رو نظام و رهبری انقلاب هستند.

خطیب جمعه شهرستان بناب خاطرنشان کرد: طبیعی است در یک کشور بیش از ۷۵ میلیون نفری کسانی هم هستند که دارای افکار مغایر بوده و اگر نبود باید تعجب می‌کردیم و قطعاً این عده افراد محدود غیر از این فکر می‌کنند و در تمام انقلاب‌ها و در زمان پیامبر اکرم (ص) و انبیا الهی نیز ایشان با مخالفانی روبرو بودند.

حجت الاسلام باقری بنابی با بیان اینکه جریان حق همیشه تلخ است و جریان حق معارض و دشمنانی داشته است؛ تصریح کرد: کارهای بزرگ هزینه بزرگ دارد و در مقابل انسان‌های بزرگ و کارهای بزرگ دشمنان بزرگی نیز در کمین هستند.

وی اذعان کرد: ۴۲ سال از عمر پربرکت نظام اسلامی می‌گذرد ولی هنوز وسط راه هستیم و اگر امروز به زعم برخی‌ها برخی کشورها پیشرفت‌هایی داشته‌اند، قطعاً صدها سال برای رسیدن به آن مقاومت کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب گفت: امروز تمام عقلای جهان و ملت‌های آگاه دنیا به حال مردم ایران غبطه می‌خورند و قطعاً به برکت انقلاب در ۴۲ سال گذشته دستاوردهای زیادی نصیب این کشور و ملت شده است.

حجت الاسلام باقری بنابی افزود: این ملت برای رسیدن به این موفقیت و جایگاه ارزشمند هزینه‌های زیادی داده و توانسته در برابر تحریم‌های ظالمانه بطور معجزه وار از سختی‌ها عبور کند.

http://www.akhbarbonab.ir/2391/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/akhbarbo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219