دوشنبه 3 آبان 1400

حوزه و دانشگاه

تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و مجتمع فولاد ظفر بناب

635608206825714290 lg - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و مجتمع فولاد ظفر بناب در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه تفاهم‌نامه امضا کردند.

به گزارش اخبار بناب؛ نشست اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی بناب با مدیران عالی مجتمع فولاد ظفر بناب با موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه به میزبانی این مجتمع برگزار شد.

به نقل از خبرگزاری آنا: در این نشست مدیران دانشگاهی و صنعت درباره هم‌افزایی دانش علمی با صنعت به تبادل‌نظر و پرداختند.

علی مردم‌خواه مدیرعامل مجتمع فولاد ظفر بناب در این جلسه با اشاره به سطح علمی و دانشگاهی شاغلان در مجتمع فولاد ظفر بناب عنوان کرد: این مجتمع حاضر به همکاری در موارد صنعتی با دانشگاه‌های کشور است.

سیدابوالفضل رضوی‌پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب نیز با یادآوری ظرفیت بالای علمی این دانشگاه بیان کرد: در زمینه ارتقای دانش فنی و انجام پژوهش آموزشی آماده همکاری با بخش صنعت هستیم.

در پایان این جلسه تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و مجتمع فولاد ظفر بناب در راستای همکاری‌های دوجانبه و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود و توانایی‌های علمی و پژوهشی بین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و مدیرعامل مجتمع فولاد ظفر بناب به امضا رسید.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2700(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

سپاه در همه عرصه ها در کنار مردم مجاهدت کرده است

un - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

مدیر حوزه علمیه بناب گفت: سپاه برآمده از جوانان برومندی است که با نثار خون خود، امنیت و اقتدار را برای ملت به ارمغان آورده‌ و شاهد بوده‌ایم پس از تشکیل سپاه، این نیرو در کنار مردم آماده مجاهدت بوده است.

به گزارش اخبار بناب؛ حجت الاسلام شیخ مجید باقری بنابی در جمع پاسداران و سربازان سپاه بناب مأموریت و رسالت سپاه را پاسداری از انقلاب اسلامی در تمامی جوانب آن برشمرد.

 به نقل از خبرگزاری بسیج: اظهار داشت: در عرصه دفاعی، بخش بزرگی از توانمندی‌های عظیم موشکی و پهپادی را مدیون دلیرمردان سپاه هستیم که در کنار ارتش در مسیر مبارزه با دشمنان، قد علم کرده‌اند و همچنان سینه خود را آماج دشمنی‌ها می‌کنند تا ملت ایران در آسایش و آرامش باشد.

حجت الاسلام باقری بنابی ورود سپاه به عرصه سازندگی را از دیگر مولفه‌های موفق عملکرد سپاه عنوان و بیان کرد: مجاهدت در عرصه فرهنگی و جنگ نرم دشمن نیز با عملکرد موفق سپاه همراه بوده است و در حوزه‌های مقابله با دشمنان نظام در عرصه‌های اطلاعاتی نیز سپاه خیره‌کننده ظاهر شده و دشمنان را منکوب ساخته است.

وی با اشاره به در پیش بودن روز پاسدار و ولادت امام حسین(ع) و روز جانباز بیان داشت: روزهای سخت جنگ طی شد و زخم‌های جنگ بر دل و جان جانبازان غیور ما باقی ماند که اسوه‌های ایثار و مقاومت هستند و آنان همچون شهدای زنده، در جامعه نورافشانی می‌کنند.

شیخ مجید باقری بنابی با تأکید بر اهمیت پاسداشت خانواده‌های شهدا و جانبازان، گفت: تأکید موکد رهبر انقلاب اسلامی بر تکریم این عزیزان است و دستگاه‌ها وظیفه دارند که به بهترین شکل این عزیزان را مورد توجه قرار دهند و حرمت آنان را حفظ کنند.

وی در پایان سخنان خود نمونه بارز و پاسدار نمونه اسلام و انقلاب را سردار قاسم سلیمانی نام برد و گفت: این مرد الهی با اتکا به خدا و بهره جستن از سیره ائمه اطهار(ع) توانست تعهد و ولایتمداری خود را به انقلاب ثابت کند و به آرزوی خودش که همانا شهادت و جهاد در راه خدا بود برسد.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2660(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

ایرانی‌ها دشمن شناس ترین مردم در جهان هستند

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

امام جمعه بناب ضمن قدردانی از مردم کشورمان به جهت حضور حماسی در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن گفت: ایرانی‌ها دشمن شناس ترین مردم در جهان هستند.

به گزارش اخبار بناب به نقل از مهر؛ حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه‌های آئین دشمن شکن جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه این حضور حماسی در سراسر کشور یک معجزه الهی بوده و قابل تقدیر و تشکر است افزود: هزاران پیام رسان، گزارشگر و خبرنگار با انتشار حقایق از صحنه‌های مختلف این حضور حماسی به دشمنان نظام نشان دادند که ملت بزرگ ایران علیرغم تمام فشارها و تحریم‌ها در وسط میدان قرار گرفته و با تمام شرایط اقتصادی با تحمل تمام سختی‌ها از انقلاب خود محافظت می‌کند.

وی تصریح کرد: مردم ایران اسلامی نشان دادند که دشمن شناس ترین ملت روی زمین ملت ایران هستند و با گذشت چهل و دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی این ملت روشن و آگاه دنباله رو نظام و رهبری انقلاب هستند.

خطیب جمعه شهرستان بناب خاطرنشان کرد: طبیعی است در یک کشور بیش از ۷۵ میلیون نفری کسانی هم هستند که دارای افکار مغایر بوده و اگر نبود باید تعجب می‌کردیم و قطعاً این عده افراد محدود غیر از این فکر می‌کنند و در تمام انقلاب‌ها و در زمان پیامبر اکرم (ص) و انبیا الهی نیز ایشان با مخالفانی روبرو بودند.

حجت الاسلام باقری بنابی با بیان اینکه جریان حق همیشه تلخ است و جریان حق معارض و دشمنانی داشته است؛ تصریح کرد: کارهای بزرگ هزینه بزرگ دارد و در مقابل انسان‌های بزرگ و کارهای بزرگ دشمنان بزرگی نیز در کمین هستند.

وی اذعان کرد: ۴۲ سال از عمر پربرکت نظام اسلامی می‌گذرد ولی هنوز وسط راه هستیم و اگر امروز به زعم برخی‌ها برخی کشورها پیشرفت‌هایی داشته‌اند، قطعاً صدها سال برای رسیدن به آن مقاومت کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب گفت: امروز تمام عقلای جهان و ملت‌های آگاه دنیا به حال مردم ایران غبطه می‌خورند و قطعاً به برکت انقلاب در ۴۲ سال گذشته دستاوردهای زیادی نصیب این کشور و ملت شده است.

حجت الاسلام باقری بنابی افزود: این ملت برای رسیدن به این موفقیت و جایگاه ارزشمند هزینه‌های زیادی داده و توانسته در برابر تحریم‌های ظالمانه بطور معجزه وار از سختی‌ها عبور کند.

http://www.akhbarbonab.ir/2391/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

۸۵ درصد از ساختمان های دانشگاه آزاد اسلامی بناب بدون استفاده

774153 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

۸۵ درصد ظرفیت فضای فیزیکی و ساختمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب بلااستفاده مانده است.

اخبار بناب به نقل از مهر/ حجت الاسلام محمد باقری بنابی در جلسه بررسی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد بناب، فضای فیزیکی و ساختمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب را بزرگ‌ترین ظرفیت برای توسعه مراکز دانش بنیان برشمرد و گفت: هم اکنون ۱۵ درصد از ظرفیت ساختمانی این واحد استفاده می‌شود و می‌توان از امکانات و فضای موجود برای توسعه مراکز فناوری استفاده کرد.

وی گفت: ۸۵ درصد ظرفیت فضای فیزیکی و ساختمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب بلااستفاده مانده است.

نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان بناب ظرفیت بسیار بالایی برای ایجاد مراکز رشد دارد گفت: در بحث نوآوری محصولات کشاورزی که بناب یکی از قطب‌های آن در کشور است، از سوی شرکت‌های دانش بنیان مشکلات اساسی داریم.

وی با تأکید بر ضرورت استقرار شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، سفر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین قائم مقام امور مجلس و رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی به شهرستان بناب را نقطه عطفی در جهت پیشبرد و توسعه مراکز رشد و دانش بنیان در این شهرستان اعلام کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان بناب مشکلات اساسی دارندتصریح کرد: اگر بتوانیم ۳۰ یا ۴۰ شرکت دانش بنیان را در شهرستان راه اندازی کنیم قدم‌های بزرگی برداشته شده و این امر نیاز به حمایت معاونت فناوری ریاست جمهوری دارد.

http://www.akhbarbonab.ir/1809/(لینک خبر)

قرار داد 49 طرح فناورانه در مرکز رشد شهرستان بناب

24621 1520358090450 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

رئیس مرکز رشد شهرستان بناب از عقد 49 طرح فناوری در قالب مرکز رشد در شهرستان خبرداد و گفت: این طرح ها در زمینه های کامپیوتر، الکترونیک، معماری، کشاورزی و لوازم پزشکی است.

اخبار بناب به نقل از خبرگزاری فارس/محمدعلی مهتدی امروز در جلسه‌ای که با حضور اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، رؤسای دانشگاه‌های شهرستان، فرماندار و نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب برگزار شد، با بیان اینکه مرکز رشد بناب رتبه سوم استان را از نظر تعداد طرح‌ها داراست؛ اظهار داشت: توانستیم بالغ بر 30 میلیارد ریال تسهیلات برای این طرح‌ها از پارک فناوری استان آذربایجان‌شرقی جذب کنیم.

وی از برگزاری جشنواره رویش از سوی مرکز رشد بناب بصورت مجازی خبر داد و افزود: ارتباط بسیار نزدیکی با صنایع مختلف استان بویژه مراکز فولاد بناب داریم.

رئیس مرکز رشد شهرستان بناب همچنین با اشاره به مشکل فضای فیزیکی برای ادامه توسعه فعالیت مراکز رشد در شهرستان اظهار کرد: 200 مترمربع فضای موجود پاسخگوی حضور و فعالیت 49 شرکت را ندارد و در صورت تأمین فضای مناسب و امکانات ساختمانی می توانیم با گسترش فعالیت ها 50 شرکت دیگر را نیز مستقر کنیم.

برپایه این گزارش، در ادامه این جلسه قائم مقام معاونت توسعه فناوری و رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و هیأت همراه در معیت مسئولان شهرستان از امکانات و فضاهای موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و دانشگاه بناب بازدید کردند.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=1803(لینک خبر)

استخدام دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

Untitled120000000 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

معاونت اداری و مالی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از استخدام 16 نفر در این دانشگاه خبر داد.

 اخبار بناب/ دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در نظر دارد تعداد 16 نفرغیرهیات علمی از افراد واجد شرایط از طریق آزمون کتبی عمومی، سوابق تحصیلی و مصاحبه تخصصی طی مراحل گزینش به صورت قرارداد کار معین بکارگیری نماید.

متقاضیان محترم می توانند جهت اطلاع از سایر شرایط و نحوه ثبت نام به سایت http://job.azaruniv.ac.ir مراجعه نمایند.

فراخوان دعوت به همکاری بصورت قراردادی (قرارداد کار معین) دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در راستای تامین نیروی انسانی غیر هیات علمی مورد نیاز خود، از دارندگان شرايط عمومی و اختصاصی ذيل از طريق آزمون کتبی عمومی، سوابق تحصیلی و مصاحبه تخصصی، افراد حائز شرایط را پس از طی مراحل گزینش، دعوت به همکاری  خواهد نمود. بدیهی است شروع بکار افراد منتخب مشروط به اخذ شناسه از سازمان اموراداری و استخدامی کشور می باشد.

** گزینش نهایی بر اساس نمره ی کل حاصل از 40 درصد نمره ی آزمون ، 10 درصد سوابق تحصیلی و 50 درصد مصاحبه خواهد بود.

از متقاضیان واجد شرایط شرکت در این فراخوان درخواست می شود پس از مطالعه دقیق مطالب زیر نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام نمایید.

به اطلاع تمامی متقاضیان بکارگیری نیروی انسانی غیر هیات علمی (قراداد کارمعین) می رساند که سامانه فراخوان ثبت نام ازمورخه 1399/10/09(از تاریخ انتشار در روزنامه) لغایت ساعت 24 مورخه 1399/10/15 فعال خواهد بود. لذا از تمامی متقاضیان درخواست می گردد تا پایان وقت تعیین شده ثبت نام خود را نهایی نمایند. قابل ذکر است که زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

متقاضیان محترم می توانند جهت اطلاع از سایر شرایط و نحوه ثبت نام به سایت http://job.azaruniv.ac.ir مراجعه نمایند.

http://www.akhbarbonab.ir/1719/(لینک خبر)

برنامه ریزی مدیریت دانشگاه پیام نور مرکز بناب برای مسکن کارمندانی که مسکن دریافت نکردند

نماینده مجلس بناب خواستار برنامه ریزی مدیریت دانشگاه پیام نور مرکز بناب برای مسکن کارمندانی که مسکن دریافت نکردند شد.

اخباربناب/ حجت الاسلام باقری بنابی دردیدار با مسئولین دانشگاه پیام نور مرکز بناب در راستای اهداف و برنامه های آتی دانشگاه ضمن بازدید از این مرکز در جمع مسئولین دانشگاه حضوریافت و از نحوه اجرای برنامه ها و اهداف این مرکز استقبال کرد و کمبودها و نیازهای این دانشگاه را مورد بررسی قرار داده و در جریان مشکلات و چگونگی پیشرفت امور عمرانی قرار گرفت.

در این دیدار ریاست دانشگاه ضمن تشکر از حضور نماینده دردانشگاه نسبت به ارایه گزارش از وضعیت موجود و مشکلات دانشگاه و به درخواست های خود جهت پیشبرد اهداف دانشگاه  پرداخت.

 عطاءاله زرافشان درخواست افزایش رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ایجاد مزرعه صحفات خورشیدی واحداث مجتمع خدماتی رفاهی و فرهنگی در ورودی دانشگاه بودند.

در ادامه این جلسه نماینده بناب با اشاره به امکانات و پتانسیل های قوی موجود در پیام نور مرکزبناب خواستار همگرایی جمعی و کارشناسی کارکنان دانشگاه درراستای شناسایی فرصتها و بهره مندی از منابع و امکانات در اختیار دانشگاه برای رشد و پیشرفت پایدار آن شدند.

باقری بنابی افزود: قوی شدن به معنای واقعی کلمه تنها راه برون رفت از مشکلات و چالشهای دانشگاه است و برنامه ریزی و پشتکار فعال را لازمه تحقق آن دانست.

وی خواستار برنامه ریزی مدیریت دانشگاه پیام نور برای مسکن کارمندان که مسکن دریافت نکردند شد.

درادمه در خصوص پی گیری پیشنهادات رئیس محترم در خصوص تفکیک سند و اخذ مجوز مجتمع فرهنگی و تجاری جهت کسب درامد برای تودیع هزینه های جاری  دانشگاه مقرر گردید طی دوهفته آینده بعد تکمیل برنامه ها و درخواست ها، جلسه ای در مرکز  دانشگاه پیام نور کشور با اقای دکتر زمانی ریاست عالیه دانشگاه پیام نور در خصوص پیگیری و تسریع موارد فوق با تلاشهای نماینده محبوب و مردمی شهرستان صورت گیرد.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/akhbarbo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107