چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

اخبار استان

۶۳ کارخانه و ۸ معدن در آذربایجان شرقی در سه ماهه گذشته به چرخه فعالیت بازگشته است

۶۳معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار: کارخانه و ۸ معدن در آذربایجان شرقی در سه ماهه گذشته به چرخه فعالیت بازگشته است

۶۳ کارخانه و ۸ معدن در آذربایجان شرقی در سه ماهه گذشته به چرخه فعالیت بازگشته است

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تیم اقتصادی استان به‌دنبال تسهیل فرآیندها برای سرمایه گذاری است، افزود: در سه ماه گذشته ۶۳ کارخانه و هشت معدن راکد به چرخه‌ی فعالیت بازگشته اند و میزان صدور مجوزها برای واحدهای جدید ۳ برابر افزایش داشته است.

محمد کلامی در نشست با صادرکنندگان و فعالان برتر اقتصادی شهرستان بناب اظهار کرد: مجموعه‌ی مدیریتی آذربایجان شرقی پس از تامین امنیت، ارتقاء سرمایه‌گذاری و تولید را اصلی ترین رسالت خود در سطح استان می‌داند و در این زمینه تمامی تلاش خود را انجام می‌دهیم تا شاخص‌های تولید و سرمایه گذاری در استان ارتقا یابد.

وی ادامه داد: اکنون کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد و لازمه‌ی عبور موفقیت آمیز از این شرایط اتحاد، همدلی و همکاری دولت و واحدهای تولیدی و مجموعه‌های اقتصادی است.

کلامی با بیان اینکه تیم اقتصادی استان به‌دنبال تسهیل فرآیندها برای سرمایه گذاری است، افزود: میزان صدور مجوزها برای واحدهای جدید سه برابر افزایش داشته است.

وی، همچنین با اشاره به هدف گذاری رشد هشت درصدی در استان گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در حوزه‌ی زیرساختی در سطح استان در حال انجام است که از جمله می‌توان به اعلام آمادگی بانک شهر برای سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی برای اتصال راه آهن خاوران به تبریز اشاره کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: انتقال آب ارس به تبریز و شهرهای پیرامون و تلاش برای احداث دو پست ۴۰۰ مگاواتی در سطح استان از دیگر برنامه‌های دولت در سطح استان است.

گفتنی است: همزمان با ایام الله دهه فجر و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، واحد تولیدی فلزی صنعت زرین نقش ترک آذربایجان با ظرفیت تولید ۵۰ الی ۳۰۰ تن در سال تولید انواع ظروف و مصنوعات تزئینی فلزی و ظروف روئی آشپزخانه و با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۶۰ نفر و مخزن آب ۱۰ هزار مترمکعبی سردار شهید محمد سبزی در شهرستان بناب به بهره برداری رسید که با بهره برداری از این مخزن ظرفیت مخزن آب شهرستان بناب از ۲۱ هزار و ۶۰۰ مترمکعب به ۳۱ هزار و ۶۰۰ مترمکعب افزایش می یابد.

انتهای پیام/ذاکر احمدزاده

کشور در ماه‌های آینده با کمبود شدید دام و گوشت مواجه می‌شود

کشور در ماه‌های آینده با کمبود شدید دام و گوشت مواجه می‌شود

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به کشتار گسترده بره‌ها، گفت: بین سه تا 6 ماه آینده با کمبود شدید در حوزه عرضه دام و گوشت مواجه می‌شویم.

به گزارش اخبار بناب به نقل از مهر/ مجتبی عالی، مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشوربا اشاره به کشتار گسترده بره‌ها و دام‌های مولد در کشور، گفت: خشکسالی منجر به فقر شدید مراتع و کمبود علوفه شده و این مسأله در کنار گرانی نهاده‌های دامی، تأمین خوراک برای دام‌ها را بسیار دشوار کرده است.

وی قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم گوشت گوسفند زنده را برای دامداران ٨٠ هزار تومان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر حداکثر قیمتی که گوسفند را از دامداران می خرند، کیلویی ۵٠ هزار تومان است.

عالی با اشاره به اینکه کشتار گسترده بره‌ها منجر به این شده که عرضه دام در حال حاضر مناسب باشد، گفت: در سه تا شش ماه آینده ما در این زمینه به مشکل برمی‌خوریم و با کمبود شدید مواجه خواهیم شد.

این فعال بخش خصوصی درباره اینکه چه راهکاری برای برون رفت از شرایط فعلی وجود دارد؟، تصریح کرد: دولتمردان باید از خواب بیدار شوند، هم اکنون دولت روزهای آخر خود را سپری می‌کند و کسی کاری انجام نمی‌دهد و همه چیز را به دولت بعد حواله می‌کنند.

عالی درباره اینکه آیا فکر می‌کنید دولت بعد بتواند همه چالش‌های موجود را ساماندهی کند؟، افزود: این کار بسیار دشواری است که انجام آن به راحتی امکان پذیر نیست مگر آنکه همه دست به دست هم بدهند و اراده کنند که از این وضعیت خارج شویم در این صورت احتمالاً بتوانیم شرایط فعلی را پشت سر بگذاریم.

وی تاکید کرد: شرایط به گونه‌ای شده که دیگر باید برای نجات کشور کاری کرد، وضعیت بد اقتصادی گریبان تولیدکنندگان و مردم را گرفته و همه باید با هم برای برون رفت از وضعیت فعلی همکاری کنند، در غیر این صورت عواقب سنگینی در انتظار همه ما خواهد بود.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=3047(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

دختر تبریزی‌الاصل رتبه اول کنکور تجربی سوریه را کسب کرد

1400042215575863523192124 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش اخبار بناب به نقل از تسنیم/ استعدادهای برتر ایرانی در هر جایی حضور یافتند، نام ایران را بر قله های افتخار به اهتزاز درآورده و توانسته‌اند پله های موفقیت را در کشورهای مختلف طی کنند.

این بار نیز یکی از دختران ایرانی تبار مقیم سوریه که به گفته پدرش، اجدادش سه نسل قبل از تبریز به سوریه مهاجرت کرده‌اند و امروز عفران توانسته در آزمون ورودی دانشگاه‌های سوریه و رشته علوم تجربی رتبه اول را کسب نماید.

اجداد این خانواده که تاجر فرش بوده، امروز عمار آذربیک هم در صنعت فرش در دمشق مشغول کار است اما داعش خانه و مغازه او را تخریب کرده و اکنون با همین مشکلات، فرزند نخبه‌اش توانسته توانمندی خود را به اثبات برساند.

این دختر ایرانی الاصل و تبریزی مانند دیگر ساکنان سرزمین شام در ایام سلطه داعش و دیگر گروه‌های تروریستی بر مناطق زیادی از سوریه دچار تهدید و آسیب شده است، حتی تروریست‌های داعشی محل کار و زندگی آنها را نیز هدف قرار داده و تخریب کردند اما این مشکلات نتوانست سد راه کسب موفقیت غفران آذربیک شود. 

از تخریب خانه و مغازه تا مطالعه کنکور در زیر نور شمع

غفران آذربیک در گفت‌وگوی مجازی به خبرنگار تسنیم می‌گوید که در دوران بحران و حمله داعش و دیگر گروه‌های تروریستی به شهرهای سوریه، پدر و مادرم از ادامه تحصیل من حمایت کردند و توانستم با وجود مشکلات امنیتی، اقتصادی و تعطیلی طولانی مدت مدارس سوریه، تحصیلم را ادامه دهم.

غفران با اشاره به تاثیر حملات داعش در زندگی آنها، افزود: حضور داعش در سوریه در زندگی ما تاثیر مستقیم داشت به طوری که خانه و مغازه ما تخریب شده و قادر به بازسازی آن نیستیم اما با این حال پدر و مادرم با تمام وجود و و از خودگذشتگی از تحصیل من حمایت کردند تا من بتوانم از عهده ماراتن بزرگ آزمون ورودی دانشگاه‌های سوریه بر بیایم و رتبه اول رشته علوم تجربی را کسب کنم.

این دختر ایرانی الاصل و تبریزی که پس از گذشت سه نسل از مهاجرت خانواده‌اش به سوریه، همچنان به شناسنامه و هویت ایرانی خود افتخار می‌کند و می‌گوید: من از ابتدای تولد تاکنون به ایران سفر نکرده‌ام و اما ایران را بسیار دوست دارم، علاقمند خدمت به کشورم هستم و آرزو دارم که به ایران و تبریز سفر کنم و حتی به عنوان یک ایرانی در دانشگاه‌های ایران مشغول به تحصیل شوم، در این زمینه امیدوارم مسئولان ایرانی از من حمایت کنند تا به آرزوی خودم برسم.

غفران آذربیک همچنین در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز با اشاره به سختی‌های تحمیل شده در مسیر تحصیل اظهار داشت: به دلیل خرابی‌های تحمیل شده به زیرساخت‌های شهری سوریه حتی برق نیز به راحتی در دسترس مردم نبود، لذا در طول تحصیل، بسیاری از شب‌ها در زیر نور شمع به مطالعه و انجام تکالیف پرداختم.

وی که برادر و خواهرش هم با وجود مشکلات مختلف پیش روی ایرانیان مقیم خارج از کشور توانسته‌اند پزشک و استاد زبان انگلیسی شده و در دمشق به فعالیت مشغول شوند، اظهار داشت: با وجود تمام محدودیت‌ها و نبود منابع آموزشی در طول دوران تحصیل، زبان فرانسه و انگلیسی تسلط یافتم.

ایرانیان به هویت و زادگاه خود افتخار می‌کنند

به گزارش تسنیم، وی و خانواده‌اش تا به حال سفری به ایران نداشته‌اند اما می‌داند که جد آن‌ها از شهر تبریز برای تجارت عازم دمشق شده است از آن زمان تاکنون خانواده آنها ساکن سوریه هستند اما در طول تمام این سال‌‌ها به هویت و زادگاه اجدادی خود افتخار کرده‌اند.

دختر عموی غفران، “ماریه آذربیک” هم که مانند وی اصالت تبریزی دارد، در کنکور سوریه رتبه برتر کسب کرده و سفارت ایران در دمشق نیز از این دو نخبه تبریز‌ی‌الاصل تقدیر کردند.

حمایت سفارت ایران از نخبگان ایرانی

سید حمیدرضا عصمتی، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه هم در گفت‌وگوی مجازی با خبرنگار تسنیم در تبریز، از حضور هزاران ایرانی مقیم سوریه که چند نسل قبل به این کشور مهاجرت کرده‌اند خبر داد و گفت: برخی از خانواده‌های ایرانی الاصل تا 200 و 300 سال قبل به دمشق برای تجارت مهاجرت کرده اند و اکنون این اصالت ایرانی و شناسنامه ایرانی خود را حفظ کرده اند.

وی با اشاره به اینکه به جامعه ایرانیان مقیم سوریه، “جالیه ایرانی” گفته می‌شود که تعداد آنها بالغ بر چند هزار نفر است، افزود: در بین خانواده‌های مهاجر ایرانی، اصالت‌های مختلفی اعم از خراسانی، شیرازی و… به چشم می‌خورد که نشان از مبدا مهاجرت آنها دارد و اصالت خانواده آذربیک هم تبریزی است.رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه، با اشاره به توجه ویژه رایزنی فرهنگی سفارت ایران به خانوادههای ایرانی مقیم سوریه، گفت: تلاش می‌کنیم از این خانواده‌ها به عنوان بخشی از ملت بزرگ ایران حمایت کرده و مشکلات آنها را مشکلات خود دانسته و برای رفع آنها تلاش کنیم، از این رو پس از اعلام نتایج آزمون ورودی دانشگاه‌های سوریه از غفران و ماریه دختر عموی نخبه‌اش که او نیز حائز رتبه برتر در آزمون ورودی دانشگاه‌های سوریه شده دعوت کردیم تا با تقدیر از تلاش مجدانه آن‌ها در عرصه علم و دانش، علاوه بر تکریم نخبگان جامعه ایرانیان مقیم سوریه زمینه ادامه تحصیل آنها در دانشگاه‌های معتبر ایران را نیز پیگیری و محیا کنیم.

وی همچنین افزود: ایرانیان خارج از کشور نماد و نماینده ملت و کشور ایران در سایر کشورها هستند و حمایت از آن‌ها و تکریم و برجسته‌سازی موفقیت‌هایشان در عرصه بین الملل در واقع خدمت به ملت و منافع ملی تمام ایرانیان است لذا در این راه هر چه در توانمان باشد باید انجام دهیم و تلاش می‌کنیم رایزنی فرهنگی سفارت ایران در سوریه در این زمینه پرچم‌دار موفقی باشد.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=3029(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

استعفای عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در آذربایجان شرقی

استعفای عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در آذربایجان شرقی

عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی اعلام کرد: اینجانب به دلیل دخالت های بی مورد در تایید و رد صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها از سوی برخی ها، استعفا کردم.

به گزارش اخبار بناب به نقل از ایرنا/ سیدعلی موسوی روز شنبه در تماس با ایرنا افزود: در روند بررسی صلاحیت نامزدهای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستایی آذربایجان شرقی دخالت های زیادی شد.

وی اضافه کرد: در پیش گرفتن این روند موجب شد افرادی که صلاحیت شان در هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان رد شده بود و به هیچ وجه صلاحیت شرکت در این انتخابات را نداشتند، تایید صلاحیت شوند و بالعکس برخی افراد که هیچ گونه مشکلی نداشتند، رد صلاحیت شوند.

وی ادامه داد: اینجانب در اعتراض به این روند از عضویت در هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها کناره گیری کردم.

مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی، سید علی موسوی، جعفر راستی و حسین حاتمی، نمایندگان مردم بناب، شبستر و کلیبر و خداآفرین را به عنوان اعضای هیات عالی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب کرده بودند. 

انتخابات شوراهای اسلامی در یکهزار و  ۹۷۰ شهر و روستای آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور بیست و هشتم خرداد ماه جاری برگزار می شود.

آتش‌سوزی سردخانه میوه در مراغه ۴۰ میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت

164606745 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

سرپرست سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی مراغه گفت: بر اثر آتش‌سوزی سردخانه میوه در مراغه، ۴۰ میلیارد تومان خسارت به این واحد وارد آمده است.

به گزارش اخبار بناب به نقل از ایرنا؛ سید رضا طریقی نیا افزود: این حادثه صبح امروز در یک باب سردخانه پنج هزار تنی واقع در نزدیکی روستای مردق این شهرستان به وقوع پیوست.


وی ادامه داد: در پی وقوع این حادثه، اکیپ های اطفای حریق و امداد و نجات آتش نشانی این شهرستان با هماهنگی ستاد بحران و نیز یک دستگاه آتش نشانی از شهرستان بناب به محل حادثه اعزام و اقدام به خاموش کردن حریق کردند.


وی اضافه کرد: علت اصلی وقوع این حادثه بر اساس اعلام کارشناسان آتش نشانی، اتصال تاسیسات برقی بوده است.


طریقی نیا گفت: همچنین براساس اعلام ستاد بحران این شهرستان، ۳۰ میلیارد تومان خسارت به تاسیسات این سردخانه و نیز حدود ۱۰ میلیارد تومان به محصول سیب نگهداری شده در این سردخانه خسارت ۱۰۰ درصدی وارد شده است.


شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2853(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

آمریکا سیلی خورده، شما چرا گریه می‌کنید؟

مدیرمسؤول کیهان گفت: کسانی که با اصل و اساس سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین مخالفت می‌کنند، اگر احمق و یا دیوانه نباشند، بی‌تردید در پی خیانت به کشورشان هستند و حالت چهارمی وجود ندارد.

حسین شریعتمداری: آمریکا سیلی خورده، شما چرا گریه می‌کنید؟

به گزارش اخبار بناب به نقل از خبرگزاری فارس، حسین شریعتمداری مدیرمسؤول روزنامه کیهان اظهار داشت:‌ رابطه اقتصادی و سیاسی و همکاری چندجانبه با کشورهای دیگر یک اصل پذیرفته شده در عرف بین المللی است و هیچ کشوری از برقراری این رابطه بی نیاز نیست و البته بدیهی است در برقراری این روابط هر یک از طرفین سود و زیان خود را به محاسبه می‌نشینند. این گزاره به اندازه ای بدیهی و ضروری است که نفی آن با هیچ منطقی سازگار نیست.

شریعتمداری در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که برخی مخالفان این توافق راهبردی را با سیاست نه شرقی و نه غربی اعلام‌شده از سوی حضرت امام(ره) مغایر می‌دانند، گفت: در این باره اشاره به چند نکته ضروری است. اول آن که منظور مبارک حضرت امام(ره) از سیاست نه شرقی و نه غربی عدم وابستگی به شرق و غرب است نه انزوای سیاسی. حضرت امام می فرمایند: «ما می خواهیم روابط حسنه با احترام متقابل نسبت به همه داشته باشیم و اگر چنانچه ما احتیاج به یک چیز داشته باشیم و آنها احتیاج به یک چیز داشته باشند تبادل کنیم مگر این که دولت‌هایی باشند که با ما خلاف رفتار کنند»  و تاکید می فرمایند آمریکا شیطان بزرگ است و لایق رابطه نیست. دوم اینکه منظور حضرت امام(ره) شرق و غرب سیاسی است نه جغرافیایی و این بلوک‌بندی با فروپاشی شوروی سابق که اردوگاه شرق بود از بین رفته است یعنی دقیقاً همان که امام راحل‌مان پیش بینی کرده بودند. حضرت امام در همان مصاحبه، از کسانی که نه شرقی و نه غربی را به عدم  رابطه با کشورهای دیگر معنی می کنند با عنوان افراد جاهل و یا مغرض یاد کرده و می فرمایند: «این معنا که گاهی اهل غرض و جهال آن را بیان می کنند؛ یا نمی فهمند یا غرضی دارند زیرا تا انسان جاهل یا مخالف با اصل نظام نباشد نمی تواند بگوید یک نظام باید از دنیا منعزل باشد. ما با هیچ ملتی بد نیستیم. ما به حسب طبع اولیه می خواهیم با همه دولتها دوست باشیم». البته حضرت امام(ره‌‎) اسرائیل را به دلیل جعلی بودن و آمریکا را به علت سلطه گری و دشمنی با ایران اسلامی از این قاعده مستثنا کردند. شریعتمداری در ادامه گفت: این نکته هم قابل توجه است که در همان دوران حضرت امام، با شوروی سابق رابطه داشتیم و در همان حال اشغال افغانستان توسط شوروی را به شدت محکوم می کردیم و حزب توده را که در حرکتی خیانت آمیز، اهداف شوروی را دنبال می‌کرد قلع و قمع کردیم. 

مدیرمسؤول کیهان در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره واکنش غرب نسبت به برنامه همکاری ۲۵ ساله ایران و چین گفت: همانگونه که شاهد بوده اید، آمریکا و اروپا از این توافقنامه به شدت عصبانی هستند چرا که روال غلط و خسارت بار کنونی را به نفع کشورمان که البته منافع چین را هم در خود دارد، برهم می زند. دو روز پیش، جو بایدن در پاسخ به خبرنگاری که پرسیده بود از معاهده ایران و چین نگران نیستید، گفته بود: «یک سال است از این معاهده نگرانم!». و یا همین امروز اورشلیم‌‌پست با تیتر درشت نوشته است: «خبر معاهده ایران و چین خبر بسیار تلخی برای اسرائیل است» و حق هم دارند زیرا با این معاهده از بن‌بستی که متاسفانه به علت نابلدی و بعضاً در پی خیانت بعضی‌ها به ایران تحمیل شده بود خارج می شویم و می توانیم تحریم های آمریکا را خنثی کنیم.

مدیرمسؤول کیهان گفت: شما نگاهی به هیاهو و جیغ و داد مقامات آمریکائی و اروپائی بیندازید! این همه عصبانیت و ابراز نگرانی آن هم از سوی دشمنان تابلودار ایران اسلامی برای چیست؟!

وی افزود: جیغ و داد جریان غربگرای داخلی هم از همین آبشخور است. این جریان مرموز سیاسی، دنیا را در آمریکا و اروپا خلاصه می کند و نگاهی به مواضع و عملکرد آنها نشان می دهد رابطه با غرب را هم در وابستگی به آمریکا و اروپا تعریف می‌کنند و دقیقاً به همین علت است که از سیلی ایران به آمریکا وحشت کرده اند. 

مدیرمسؤول کیهان افزود: همکاری جامع ایران و چین مقدمه تشکیل یک قطب قدرتمند اقتصادی در مقابل غرب است و کمترین نتیجه آن خنثی کردن تحریم هاست که آمریکا و اروپا از آن به عنوان سلاح جنگی علیه کشورمان استفاده می‌کنند؛ این معاهده آمریکا را در این زمینه خلع سلاح می‌کند‌. از این رو، عصبانیت آمریکا و اروپا قابل درک است و باید هم نگران باشند ولی مخالفت غربزده ها با این معاهده را با برداشت از کلام حضرت امام(ره) که به آن اشاره کردم، تنها می‌توان با دو گزینه جهالت و خیانت تعریف کرد!

شریعتمداری در پایان گفت: نباید فراموش کرد اصلی ترین جریان مخالف این معاهده همان جریانی است که از آمریکا خواسته بود علیه ایران دست به تحریم‌های فلج‌کننده بزند!

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2785(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

جابه‌جایی 5 هزار و 600 مسافر از طریق پروازهای فرودگاه سهند

رئیس فرودگاه سهند از جابه‌جایی 5 هزار و 600 مسافر از طریق پروازهای این فرودگاه خبر داد.

جابه‌جایی 5 هزار و 600 مسافر از طریق پروازهای فرودگاه سهند

به گزارش اخبار بناب؛ محمد حاجی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: 5 هزار و 638 مسافر از طریق پروازهای فرودگاه سهند جابه‌جا شده‌اند.

به نقل از خبرگزاری فارس از مراغه، وی گفت: این تعداد مسافر از ابتدای سال از طریق 146 پرواز در مسیر تهران به فرودگاه سهند و بالعکس جابه‌جا شده‌اند.

حاجی‌پور افزود: در این مدت 39 هزار و 705 کیلوگرم بار مسافر نیز جابه‌جا شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط کرونایی تمام زیرساخت ها از جمله دستگاه‌های ضدعفونی پروازها در این فرودگاه نصب و راه‌اندازی شده است.

به گفته رئیس فرودگاه سهند، از ابتدای سال برای افزایش ایمنی پروازها و زیرساخت‌های فرودگاه سهند 7 طرح عمرانی با اعتبار 10 میلیارد ریال در این فرودگاه اجرا شده است.

وی گفت: نوسازی سیستم ناوبری برج مراقبت، خط‌کشی باند، اجرای شبکه فاضلاب، فنس‌کشی محوطه به طول 500 متر و تامین یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی برای کف‌سازی از جمله طرح‌های عمرانی و ایمن‌سازی فرودگاه سهند بوده است.

حاجی‌پور افزود: با استقبال شهروندان شهرهای منطقه در هفته دو پرواز در روزهای شنبه و چهارشنبه هفته در مسیر تهران به فرودگاه سهند و بالعکس انجام می‌شود.

فرودگاه سهند در سال 1374 تاسیس شد و تنها فرودگاه اقماری آذربایجان‌شرقی محسوب می‌شود که در جنوب این استان و در حد فاصل شهرهای مراغه و بناب قرار گرفته است.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2762(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

خبرنگاران را به ساده نوشتن دعوت می‌کنم

61877660 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که خبرنگاران را به سلیس‌نویسی و ساده نوشتن دعوت می‌کنم، گفت: بازی با کلمات نتیجه خوبی در ذهن مخاطب نخواهد داشت.

به گزارش اخبار بناب به نقل از ایسنا/ حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، روز چهارشنبه در آیین اختتامیه جشنواره ابوذر آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که اعتبار و اهمیت برگزاری هر رویداد فرهنگی و رسانه‌ای به استقبال اهل فن و کارکرد آن  بستگی دارد، اظهار کرد: در جشنواره ابوذر علاوه بر استقبال اهالی، با موضوع نمایش توانمندی خبرنگاران و عکاسان و سایر فعالان حوزه رسانه روبرو هستیم. از این‌رو از کلیه اهالی رسانه و مطبوعات و خبرنگاران و عکاسان و غیره تشکر و قدردانی می‌کنم. 

وی کارکرد دیگر جشنواره را، نمایش توانمندی اصحاب رسانه‌ها عنوان کرد و  گفت:  جشنواره به آوردگاه بزرگ برای نشان دادن استعدادها، خلاقیت‌ها و توان علمی و فنی اهالی تبدیل شده و این امر منجر به ارتقای کیفی و باورمندی و دیده شدن می‌شود. 

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر این‌که خروجی برگزاری این جشنواره باعث امیدآفرینی جامعه می‌شود، خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه، مهم‌ترین قشر امیدآفرین هستند. 

وی توسعه کیفی و کشف و ارتقای توانمندی و توسعه و ترویج انقلاب اسلامی و دستیابی به رسانه مطلوب و ایجاد روحیه تعامل بین رسانه‌ها از دیگر دستاوردهای یک جشنواره فرهنگی دانست. 

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با قدردانی از مسوول بسیج رسانه استان، گفت: من این موفقیت را برای شما و همکارانتان تبریک می‌گویم.

وی با تاکید بر این‌که قطعا اهالی رسانه باید تلاش خود را انجام دهند تا امیدآفرینی در جامعه روز به روز بیشتر باشد، گفت: در حوزه سیمای جمهوری اسلامی ایران دو سریال (جلال ۲ و روزهای بی‌قراری) توسط هنرمندان بومی استان کار شده است که این دو کار در سطح ملی مورد توجه قرار گرفته است.

 وی ادامه داد: در این میان باید همیشه با افزایش انگیزه و خلاقیت در میان اصحاب خبر پیش رفت زیرا توسعه ظرفیت‌های موجود رسانه‌های استان و آشنایی با قابلیت‌های رسانه‌های دیجیتال و بهره‌گیری از این قابلیت‌ها از فواید برگزاری این جشنواره‌هاست. 

وی با تاکید بر این‌که باید عکاسان و خبرنگاران به تکاپو بیافتند و جشنواره ابوذر را فرصت بروز و ظهور خود بدانند، گفت: اصحاب رسانه باید با تمام وجود آثار ارسالی به جشنواره را کار کنند، داوران هم می‌توانند در تشویق این هنرمندان اثرگذار باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان این‌که جشنواره ابوذر می‌تواند در اعتلای محتوایی رسانه‌های محلی و خبرگزاری‌ها موثر باشد، گفت: اجماع رسانه استان می‌تواند نقش را در پیشرفت نشان دهد.

وی بیان کرد: این جشنواره اهالی رسانه را از یکنواختی دور می‌کند و باعث می‌شود تا آثار خبرنگاران و عکاسان و هنرمندان جوان نشان داده شود.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2743(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

پنجشنبه ۵۰درصد سود سهام عدالت برای هر دو روش مستقیم و غیر مستقیم پرداخت می‌شود

- پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

اطلاعیه سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص زمان توزیع سود سهام عدالت منتشر شد.

به گزارش اخبار بناب به نقل از اقتصادآنلاین متن اطلاعیه به شرح زیر است: بدینوسیله ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به استحضار مشمولین محترم سهام عدالت می‌رساند، به موجب مصوبه مورخ ۱۲ اسفند ۹۹ شورای عالی بورس و اوراق بهادار مقرر شده است، سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر که در مجامع سال جاری تقسیم سود داشته‌اند به صورت یکجا تجمیع شده و به مشمولین سهام عدالت اعم از کسانی که روش مستقیم سهامداری را انتخاب کرده یا در روش غیر مستقیم سهامداری باقی مانده‌اند پرداخت شود. در پی مصوبه یاد شده بخشی از وجوه یاد شده با مشارکت و همکاری سازمان محترم خصوصی‌سازی از شرکت های سرمایه پذیر دریافت گردیده و در مرحله اول ۵۰ درصد از سود متعلق به هر سهامدار در هر دو روش مستقیم و غیر مستقیم در آستانه سال نو توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سهامی عام) در روز پنجشنبه مورخ ۲۸ اسفند ۹۹ در حساب بانکی اعلامی تمامی مشمولین در بانک مربوطه کارسازی خواهد شد. مابقی وجه پس از دریافت آن از شرکت‌های سرمایه پذیر در مرحله دوم به همان نحو پرداخت خواهد شد.

http://www.akhbarbonab.ir/2731/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)

پیام مشترک شجاعی و دژاگه علیه شایعات جدایی/در تراکتور خواهیم ماند و جدا نخواهیم شد؛

01582415 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

در تراکتور خواهیم ماند و جدا نخواهیم شد؛ این نقل قول مشترک شجاعی و دژاگه برای پایان دادن به شایعه جدایی بود.

به گزارش اخبار بناب به نقل از “ورزش سه”، اشکان دژاگه و مسعود شجاعی که در سومین سال حضور خود در تراکتور شرایط پیچیده‌ای را سپری کرده‌اند، حالا در واپسین روزهای نقل و انتقالات به تیتر یک پنجره زمستانی تبدیل شده‌اند. شایعات از این قرار بوده‌اند که اشکان دژاگه مسیری مشابه با احسان حاج صفی را طی می‌کند و به جای اصفهان با بلیط تهران راهی پایتخت می‌شود تا پیراهن استقلال را بر تن کند. هم‌چنین درباره مسعود شجاعی نیز شایعاتی از این دست وجود داشته اند و به نظر می‌رسید که جدایی حداقل یکی از آن‌ها اجتناب ناپذیر است.

این اتفاق در حالی قریب الوقوع به نظر می‌رسید که چندی قبل احسان حاج صفی با بخشش طلب خود تراکتور را به مقصد سپاهان ترک کرد تا یک خسران بزرگ را برای تی تی‌های شهر تبریز ثبت کند و طبیعتا جدایی یک کاپیتان دیگر می‌توانست اوضاع را برای تراکتوری‌ها بحرانی ساز‌د ث فشار هواداران را بیشتر کند.

شجاعی و دژاگه؛ کم سروصداترین‌ها در قرنطینه!

اما در همین حال و در شرایطی که گمانه‌ زنی‌ها به اوج خود رسیده بود، باشگاه تراکتور ابتدا مصاحبه مفصلی از رسول خطیبی منتشر کرد و سپس نقل قولی از مسعود شجاعی و اشکان دژاگه. رسول خطیبی گفته بود که به اشکان و مسعود نیاز مبرمی دارد و نمی‌خواهد که آن‌ها را از دست بدهد.

لحظاتی بعد تصویر دو کاپیتان تیم ملی در کنار رسول خطیبی و با این شرح منتشر شد که خود آن‌ها هم می‌خواهند در تراکتور بمانند. نقل قول آن‌ها بدین شرح بود: در کنار رسول خطیبی با قدرت در تراکتور ادامه می‌دهیم. از اول هم قرار نبود جایی برویم. این همه زحمت کشیدیم و حالا برای لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌شویم.

رسمی: اشکان دژاگه و مسعود شجاعی به تراکتورسازی پیوستند – Football Tribe Iran

حال با توجه به این تصویر و مصاحبه‌های دوگانه، اخبار درباره این انتقال بزرگ از تبریز به تهران لحظه به لحظه کم‌رنگ‌تر می‌شود و به نظر می‌رسد که دو ستاره فوتبال ایران حداقل در نیم فصل پیش رو تراکتوری بمانند و‌ سپس شاید تصمیم جدیدی بگیرند.

حضور این دو بدون تردید بر‌ کیفیت و قدرت تراکتور اضافه خواهد کرد و هم‌چنین تجربه دو ستاره سابقا ملی پوش می تواند عاملی برای موفقت تی تی‌های تبریز در رقابت‌های بین المللی شود؛ هر چند که هنوز از تهران پالس‌هایی برای علاقه استقلال به جذب اشکان دژاگه وجود دارد.

http://www.akhbarbonab.ir/?p=2709(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/akhbarbo/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219