چهارشنبه 3 مرداد 1403

آذربایجان شرقی با کم آبی مواجه است/ توسعه صنایع آب‌بر ممنوع

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه شهرستان بناب در استان آذربایجان‌شرقی جزو شهرها و استان‌هایی هستند که با کم آبی مواجهند، بر توسعه واحدهای کم آب بر تأکید کرد و گفت: در کنار تولید و اشتغال بای به فکر توسعه پایدار شهرستان نیز باشیم.

4138649 - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب به نقل از فارس؛ شهنام اشتری در مراسم بهره‌برداری از تصفیه.خانه فاضلاب مجتمع فولاد ظفر بناب از همت مدیران مجتمع فولاد ظفر بناب در راستای کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: تمام واحدهای تولیدی باید کاهش خطرات زیست‌محیطی را تکلیف خود دانسته و گام‌های مؤثری در این رابطه بردارند.

وی، گسترش ۱۰۰ هکتاری فضای سبز در مجتمع فولاد ظفر بناب را از جمله اقدامات مؤثر دیگر این مجتمع در راستای حفاظت از محیط زیست برشمرد و افزود: می‌توان از پساب تصفیه شده این تصفیه‌خانه برای آبیاری این فضای سبز استفاده کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی در ادامه با بیان اینکه شهرستان بناب  و استان آذربایجان‌شرقی جزو شهرها و استان‌هایی هستند که با تنش شدید آبی مواجهند، بر توسعه واحدهای کم آب‌بر تأکید کرد و گفت: در کنار تولید و اشتغال باید به فکر توسعه پایدار شهرستان نیز باشیم.

گزارش فارس حاکی است،  مجتمع فولاد ظفر بناب در سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۳۰۰ هزار متر مربع و با ظرفیت اسمی ۲۰۰ هزار تن در سال راه‌اندازی شد و هم اکنون با ظرفیت اسمی ۷۰۰ هزار تن در سال از جمله بزرگترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی در شمال‌غرب کشور است که محصولات تولیدی آن علاوه بر تأمین نیاز منطقه به ۱۷ کشور دنیا نیز صادر می‌شود.

برای اجرای تصفیه‌خانه فاضلاب مجتمع فولاد ظفر بناب بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال هزینه صرف شده و این تصفیه‌خانه در زمینی به مساحت ۵۷۵ متر مربع با ظرفیت حجمی ۲۰۰ متر مکعب در روز طبق آخرین متدهای روز دنیا طراحی و احداث شده است.

این پروژه در راستای کاهش آلایندگی خطوط ذوب فولاد سپند صنعت کاوه که نقش بسزایی در حفظ سلامت ساکنین دارد، در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۲۰۰ متر مربع کلنگ‌زنی شد که جهت تکمیل این پروژه که نقش اساسی در کاهش غبار محیطی و غلظت خروجی دود ناشی از ذوب ضایعات فولادی و آهن اسفنجی خواهد داشت، بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

درباره‌ی سردبیر

سردبیر پایگاه خبری «اخبار بناب»

همچنین ببینید

photo ۲۰۲۴ ۰۷ ۱۸ ۱۳ ۳۱ ۱۳ - پایگاه خبری اخبار بناب شهرستان بناب

عکس خبری/نمای زیبا ورودی مسجد تاریخی مهرآباد شهرستان بناب

به گزارش پایگاه خبری اخبار بناب؛ عکس خبری مربوط به نمای زیبا ورودی مسجد تاریخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهارده =